მთავარისიახლეებისაზოგადოებაპრეზიდენტის გზავნილები სწორი და ადეკვატურია - ანა ნაცვლიშვილი
პრეზიდენტის გზავნილები სწორი და ადეკვატურია – ანა ნაცვლიშვილი
“ლელოს” წევრი ანა ნაცვლიშვილი ამბობს, რომ ხელისუფლება კრიტიკული აზრის მიუღებლობა აქვს, მათ შორის, მისივე არჩეული პრეზიდენტისგანაც, რაც “ოცნების” მძიმე მდგომარეობაზე მიუთითებს.
ოპოზიციის წევრი მიიჩნევს, რომ პრეზიდენტის გზავნილები სწორი და ადეკვატურია და იმედოვნებს, რომ ზურაბიშვილი შეწყალების უფლებამოსილებასაც გამოიყენებს.
„ქართული ოცნების“ მძიმე მდგომარეობაზე მეტყველებს მისი სრული აუტანლობა და მიუღებლობა ნებისმიერი კრიტიკული მოსაზრების, მათ შორის, იმ ადამიანების მხრიდან კრიტიკული მოსაზრების, რომელსაც თავად უჭერდნენ მხარს და რომლის არჩევასაც უწევდნენ ქართველი ხალხის წინაშე ძალიან სერიოზულ ადვოკატირებას. მე ვფიქრობ, რომ პრეზიდენტის გზავნილები იყო სწორი, ადეკვატური შექმნილი უმძიმესი ვითარებისა და იმედი მაქვს, რომ ამ სწორ გზავნილებს დაემატება კიდევ ერთი მნიშვნელოვანი გზავნილი შეწყალების უფლებამოსილების გამოყენების სახით, – ამბოლბს ნაცვლიშვილი.