მთავარისიახლეებისაზოგადოებამიხეილ სააკაშვილი, სავარაუდოდ, რუსთავის ციხეში მოიწამლა
მიხეილ სააკაშვილი, სავარაუდოდ, რუსთავის ციხეში მოიწამლა
მიხეილ სააკაშვილი, სავარაუდოდ, რუსთავის ციხეში მოიწამლა. ეჭვებს საერთაშორისო ტოქსიკოლოგების ვარაუდი ამყარებს.
მესამე პრეზიდენტის სავარაუდო მოწამვლის ფაქტიდან მინიმუმ 6 თვე უკვე გავიდა. ეს ის პერიოდია, როცა სააკაშვილი ციხიდან “ვივა-მედში” გადაიყვანეს, რაც იმას ნიშნავს, რომ ორგანიზმში ახლა მძიმე მეტალებისა და არასასურველი ნივთიერებების აღმოჩენა პრაქტიკულად შეუძლებელია. შესაბამისად, დღეს რომ ექსპერტიზა ჩატარდეს ტოქსიკოლოგები ვერაფერს აღმოაჩენენ.
ცენტრ “ემპათიას” ხელმძღვანელი მიხეილ სააკაშვილის უმძიმეს მდგომარეობაზე საუბრობს და მოუწოდებს საქართველოს პრეზიდენტს, დაუყოვნებლივ შეიწყალოს მესამე პრეზიდენტი.
მოვუწოდებ სალომე ზურაბიშვილს, გადადგას გადამწყვეტი ნაბიჯი, დღესვე შეიწყალოს მიხეილ სააკაშვილი, ვინაიდან მისი სიციცხლე საქართველოს ციხეთა სისტემაში არის საფრთხის ქვეშ. მე ვსმჯელობ ფაქტებით და ამ ფაქტებით მდგომარეობა ასეთია, რომ კლინიკური სურათი იძლევა ინტოქსიკაციის დიდ ალბათობას და რაც შეეხება დასკვნას, თმის ღერში აღმოჩენილია სამი მძიმე მეტალი, – თქვა ჯიშკარიანმა.