მთავარისიახლეებისაზოგადოება"ვერ აცნობიერებენ, რა მდგომარეობაშია სააკაშვილი" - ხერხეულიძე თანაგუნდელებზე
“ვერ აცნობიერებენ, რა მდგომარეობაშია სააკაშვილი” – ხერხეულიძე თანაგუნდელებზე
ენმს- წევრმა ეკა ხერხეულიძემ დღეს, ფაქტობრივად, თქვა, რომ “ნაციონალურ მოძრაობაში” გარკვეული ძალები მიხეილ სააკაშვილის მდგომარეობას ბოროტად იყენებენ. დეპუტატის თქმით, ადამიანები მესამე პრეზიდნეტის მდგომარეომას ვერ აცნობიერებენ, წინააღმდეგ შემთხვევაში პოლიტიკაზე არ ისაუბრებდნენ.
ამ ვითარებაში, ზოგადად, მგონია, რომ ადამიანები ვერ აცნობიერებენ მდგომარეობას, რა მდგომარეობაში იმყოფება მიხეილ სააკაშვილი. ისინი თუკი მას ნახავენ ამ მდგომარეობაში, მეეჭვება ვინმეს გაუჩნდეს საერთოდ ინტერესი ილაპარაკოს პოლიტიკაზე. მე ვსაუბრობს მის ჯანმრთელობის მდგომარეობაზე, იმ გარემოებებზე, რა შეუწყობს ხელს იმისთვის, რომ მიხეილ სააკაშვილი დროულად იქნას გადაყვანილი სამკურნალოდ. აქ საგანგაშოდ არის ვითარება და არცერთ შემთხვევაში პოლიტიკური მიზნებისთვის ამ ვითარების გამოყენებას. მე ამ გზას არ გამოვიყენებ ჩემი ინტერესის და ცნობისმოყვარეობის დასაკმაყოფილებლად, – თქვა ხერხეულიძემ.