მთავარისიახლეებისაზოგადოებასოფელ ბერშუეთიდან ოკუპანტებმა 55 წლის კაცი გაიტაცეს
სოფელ ბერშუეთიდან ოკუპანტებმა 55 წლის კაცი გაიტაცეს
სოფელ ბერშუეთიდან საოკუპაციო ძალების წარმომადგენლებმა 55 წლის მამაკაცი გაიტაცეს. თამაზ გლურჯიძე დიდი ალბათობით ცხინვალის მილიციის იზოლატორშია გადაყვანილი.
მომხდართან დაკავშირებით განცხადებას ავრცელებს სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურიც:
“მიმდინარე წლის ოქტომბერში გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ ბერშუეთის მიმდებარე ოკუპირებულ ტერიტორიაზე, საოკუპაციო ძალების წარმომადგენლებმა უკანონოდ დააკავეს საქართველოს მოქალაქე.
უკანონო დაკავების ფაქტზე, მყისიერად გააქტიურდა ცხელი ხაზი და განხორციელდა ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის ინფორმირება. მომხდარის შესახებ ეცნობა ჟენევის საერთაშორისო დისკუსიების თანათავმჯდომარეებსა და ჩვენს საერთაშორისო პარტნიორებს.
ამოქმედებულია ყველა არსებული ბერკეტი და საერთაშორისო პარტნიორებთან ერთად მიმდინარეობს მუშაობა უკანონო პატიმრობაში მყოფ პირთა გათავისუფლების მიზნით.
საოკუპაციო ძალების მიერ განხორციელებული უკანონო დაკავებები აზიანებს ადგილზე არსებულ უსაფრთხოების გარემოს და უკიდურესად ართულებს ადგილობრივი მოსახლეობის ყოველდღიურ ცხოვრებას. აღნიშნულზე სრული პასუხისმგებლობა ეკისრება საოკუპაციო ძალას.” ნათქვამია სუს-ის განცხადებაში.