მთავარისიახლეებისაზოგადოებაზუგდიდის „ეტალონი მოსწავლის“ ტიტულის მფლობელი გიორგი გულორდავა გახდა
ზუგდიდის „ეტალონი მოსწავლის“ ტიტულის მფლობელი გიორგი გულორდავა გახდა
30 სექტემბერს საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატი „ეტალონის“ დისტანციური კონკურსის ფარგლებში 2022 წლის, ზუგდიდის, აბაშის, კასპისა და რუსთავის „ეტალონი მოსწავლეები“ გამოვლიდნენ.
ზუგდიდის „ეტალონი მოსწავლის“ ტიტულის მფლობელი, ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის, ოდიშის 2-ე საჯარო სკოლის IX კლასის მოსწავლე, გიორგი გულორდავა გახდა. საქართველოს ეროვნული ინტელექტ-ჩემპიონატი „ეტალონი“, განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მხარდაჭერით მიმდინარეობს – მისი მიზანია მოსწავლე-ახალგაზრდებში არაფორმალური განათლების ხელშეწყობა, მოტივაცია-წახალისება ამ მიზნით, თანამედროვე ტექნოლოგიების გამოყენების უნარ-ჩვევების განვითარება.
გიორგი გულორდავა გარდა იმისა, რომ მაღალი ინტელექტით გამოირჩევა, ცოდნის ამაღლებას ჩინებულად უხამებს ჯანსაღი ცხოვრების წესის პრინციპებს და ამავდროულად საფეხბურთო სფეროში ერთ-ერთი გამორჩეულია – გიორგი გულორდავა „ოდიში 1919“ ზუგდიდის თხუთმეთწლამდელთა გუნდის ფეხბურთელია და ამავე გუნდის კაპიტანი. თამამდ შეიძლება ითქვას, რომ ეტალონის გამარჯვებული, ნათელი ხაზია ჩვენი მომავალი თაობის, რომ ცოდნასთან ერთად შესაძლებელია საფეხბურთო სფეროშიც პროფესიონალი იყო – ნათელი მაგალითი ყველა მოზარდებისთვის, ქუჩიდან უდიდესი აქცენტი, თუნდაც ჯანსაღი ცხოვრების წესის პრინიციპებზე გადიტანონ და სპორტით დაკავდნენ.
კლუბის სახელით, ვულოცავთ ჩვენი გუნდის ჭაბუკთა ჯგუფის ღირსეულ კაპიტანს, ამ აღიარებას და ვუსურვებთ, უფრო დიდ წარმატებებს ასევე საფეხბურთო სფეროში.