მთავარისიახლეებიპოლიტიკა4 ბინა, სასტუმრო, 13 მანქანა, 30-ზე მეტი მიწის ნაკვეთი... - სოსო გოგაშვილის...
4 ბინა, სასტუმრო, 13 მანქანა, 30-ზე მეტი მიწის ნაკვეთი… – სოსო გოგაშვილის ქონება დაყადაღებულია
სუს-ი განცხადებას ავრცელებს სოსო გოგაშვილის, მისი ოჯახისა და ახლო გარემოცვის წევრების კუთვნილი ქონების დაყადაღებასთან დაკავშირებით.
ანტიკორუფციული სააგენტოს წარმოებაში არსებულ სისხლის სამართლის საქმეზე, რომელზეც გამოძიება უკანონო შემოსავლის ლეგალიზაციის ფაქტზე მიმდინარეობს, გოგაშვილის, მისი ოჯახის წევრებისა და ახლო გარემოცვის კუთვნილ უძრავ და მოძრავ ქონებებს ყადაღა მოსამართლის განჩინების საფუძველზე დაედო.
“კერძოდ, ქ. თბილისში, კახეთის რეგიონში, ხონის მუნიციპალიტეტში, მარტყოფსა და დაბა ბაკურიანში მდებარე, ჯამში 34 მიწის ნაკვეთს – საერთო ფართით 4 439 260 კვადრატული მეტრი, 4 საცხოვრებელ ბინას და ქ. სიღნაღში მდებარე სასტუმროს.
ყადაღა ასევე დაედო ზემოხსენებულ პირთა მოძრავ ქონებებს. კერძოდ, 13 ავტომანქანას, 3 სასოფლო-სამეურნეო ტექნიკას, 3 ერთეულ მოტოტექნიკას და 15 ცეცხლსასროლ იარაღს.
ხსენებული უძრავი და მოძრავი ქონებების რეალური საბაზრო ღირებულებების დადგენის მიზნით დანიშნულია სასაქონლო ექსპერტიზა”, – ნათქვამია სუს-ის განცხადებაში.