მთავარისიახლეებიპოლიტიკაუშუალოდ მის გადაწყვეტილებას ველოდებით - ნიკა მელია მიხეილ სააკაშვილზე
უშუალოდ მის გადაწყვეტილებას ველოდებით – ნიკა მელია მიხეილ სააკაშვილზე
საქართველოს მესამე პრეზიდენტის მიხეილ სააკაშვილის ადვოკატების განცხადებამ, რომ მიხეილ სააკაშვილს ქართული პოლიტიკა არ აინტერესებს, მის თავს აქ ვერ ხედავს და ზოგადად, პოლიტიკიდან მიდის (მანამდე იგივე განაცხადა ედუარდ სააკაშვილმა), ენმ-ის მომხრეებში არაერთგვაროვანი რეაქცია გამოიწვია.
მომხრეების უმრავლესობაში აქტიურად განიხილება თემა, რომ მიხეილ სააკაშვილი ამ განცხადებით, ენმ-საც გაემიჯნა. პარტიის მხარდამჭერთა ნაწილისთვის ეს დამატებითი ფაქტორი გახდა, რათა ენმ-ის თავმჯდომარის, ნიკა მელიას წინააღმდეგ დაწყებული კამპანია ახალ ფაზაში გადასულიყო.
არსებულ მდგომარეობასთან დაკავშირებით ისაუბრა თავად ნიკა მელიამ, რომელმაც “ფორმულის” ეთერში განაცხადა, რომ პარტია უშუალოდ მიხეილ სააკაშვილისგან მოსმენილ გადაწყვეტილებას ელოდება:
“ველოდებით უშუალოდ მიხეილ სააკაშვილისგან განცხადებას, მის გადაწყვეტილებასთან დაკავშირებით. ეს პროცესი უკვე დამაზიანებელია ნაციონალური მოძრაობისთვის და მთლიანად ოპოზიციური სპექტრისთვის, იმიტომ რომ სივრცეები სულ უფრო მეტი და მეტი რჩება სპეკულაციისთვის, ნიჰილიზმის და დეპრესიული ბაცილების უხვად მომრავლებისთვის… ჩემთვისაც, თქვენთვისაც მნიშვნელოვანია მისი პოზიცია და დამოკიდებულება. უბრალოდ ის რაც ახლა ხდება, ისედაც წყალი არ აკლია ივანიშვილის წისქვილს და სულ უფრო მეტი წყალი ისხმევა მის წისქვილზე…
ჩვენი პოლიტიკური პარტიის წარმომადგენელი შევა სააკაშვილთან ზეგ. თუმცა კიდევ ვიმეორებ, მე კონტექსტს აღვიქვამ ბევრი თვალსაზრისით ძალიან ადეკვატურად და არ მინდა ჩემი თუნდაც ძალიან მართალი პოზიციიდან გამომდინარე, იმ პროცესს ხელი შევუშალო, ნებსით თუ უნებლიეთ, რამაც შეიძლება მიხეილ სააკაშვილი გადაიყვანოს საზღვარგარეთ. უფლება არ მაქვს…”, – თქვა ნიკა მელიამ.