მთავარისიახლეებიწვდომა რომ გვქონდეს ყველა იმ იარაღზე, რომელიც გვჭირდება, ომს უკვე დავასრულებდით -...
წვდომა რომ გვქონდეს ყველა იმ იარაღზე, რომელიც გვჭირდება, ომს უკვე დავასრულებდით – ზელენსკი
ჩვენ რომ გვქონდეს წვდომა იმ იარაღზე, რომელიც გვჭირდება, რომელიც ჩვენს პარტნიორებს აქვთ და რომელიც შეედრება რუსეთის ფედერაციის მიერ გამოყენებულ იარაღს, ამ ომს უკვე დავასრულებდით, აღვადგენდით მშვიდობას და გავათავისუფლებდით ჩვენს ტერიტორიას ოკუპანტებისგან, რადგან უკრაინელი სამხედროების უპირატესობა ტაქტიკასა და სიბრძნეში სავსებით აშკარაა.
ამიტომაც ხაზს ვუსვამ მარტივ ჭეშმარიტებას დემოკრატიული სამყაროს ლიდერებთან, ყველა მოლაპარაკებაში, ყველა ინტერვიუში – უსამართლოა, რომ უკრაინა კვლავ იძულებულია, ითხოვოს, როცა მისი პარტნიორები იარაღს წლების განმავლობაში ინახავენ.
თუ მათ აქვთ იარაღი, რომელიც უკრაინას სჭირდება, მათ უნდა გამოიყენონ ახლა. თუ აქვთ საბრძოლო მასალა, რომელიც ჩვენ გვჭირდება, მაშინ მათი მორალური ვალდებულებაა, პირველ რიგში, დაეხმარონ თავისუფლების დაცვას. დაეხმარეთ ათასობით უკრაინელს სიცოცხლის გადარჩენაში.