მთავარისიახლეებიპოლიტიკამთავრობა პოლიციელებისთვის 1000-ბინიანი ქალაქის აშენებას გემავს
მთავრობა პოლიციელებისთვის 1000-ბინიანი ქალაქის აშენებას გემავს
ირაკლი ღარიბაშვილმა მთარობის დღევანელ სხდომაზე  პოლიციელებისთვის 1000-ბინიანი პოლიციის ქალაქის აშენების იდეა გაახმოვანა.
,,ჩემი დიდი სურვილია და ბატონი მინისტრის, ერთად გადავწყვიტეთ, რომ ჩვენი გმირი პოლიციელებისთვის ავაშენებთ 1000-ბინიან პოლიციის ქალაქს,  პროექტს წელს დავიწყებთ, უკვე დაწყებული გვაქვს მოსამზადებელი სამუშაოები და ადგილიც შერჩეულია, ბატონი ვახტანგი გომელაურის იდეაა,  პროექტი განხორციელდეს ჯიქიას ქუჩაზე, სადაც მანამდე იყო პოლიციის სპეცდანიშნულების ბაზა. აღნიშნულ
ბაზას გადავიტანთ სხვა ადგილზე და ამ ადგილზე აშენდება ათასბინიანი საცხოვრებელი კომპლექსი, პოლიციის ქალაქი, ისეთი, როგორიც ავაშენეთ ჩვენი გმირი ჯარისკაცებისთვის, ჩემი მინისტრობის დროს.
პირობები იქნება იგივე, რაც იყო ჯარისთვის ანუ 1მ2-ზე, დაახლოებით, 100 დოლარს გადაიხდიან (ეკვივალენტი ლარებში) ჩვენი პოლიციელები, დანარჩენს ყველაფერს დაფარავს სახელმწიფო. ვფიქრობთ, ეს იქნება განგრძობითი და არა  ერთჯერადი პროექტი”. – განაცხადა ირაკლი ღარიბაშვილმა.