მთავარისიახლეებიპოლიტიკავერანაირ ნიშანს ვერ ვხედავთ, რომ პუტინმა შეცვალა თავისი ამბიცია გააკონტროლოს მთელი უკრაინა...
ვერანაირ ნიშანს ვერ ვხედავთ, რომ პუტინმა შეცვალა თავისი ამბიცია გააკონტროლოს მთელი უკრაინა – იენს სტოლტენბერგი
,,ახლა ომის კრიტიკულ ფაზაში ვიმყოფებით. ვხედავთ, რომ რუსებს თავისი ძალები ჩრდილოეთისკენ გადაჰყავს და მათი გადაიარაღება ხდება. შემდეგ კი რუსული არმიის უკრაინის აღმოსავლეთ ნაწილში დაბრუნებასა და სამხედრო აგრესიას ველით..-  განაცხადა NATO-ს გენერალურმა მდივანმა იენს სტოლტენბერგმა
ვერანაირ ნიშანს ვერ ვხედავთ, რომ პუტინმა შეცვალა თავისი ამბიცია, რომ გააკონტროლოს მთელი უკრაინა და გადაწეროს საერთაშორისო წესრიგი. ამიტომ, საჭიროა უკრაინის მხარდაჭერა, სანქციების გაძლიერება და ჩვენი თავდაცვითი პოტენციალის კიდევ უფრო მეტად გაზრდა, რადგან შესაძლოა, ეს კონფლიქტი კიდევ დიდი ხანი გაგრძელდეს და ჩვენ ამ ყველაფრისთვის მზად უნდა ვიყოთ.”
,,რუსეთის მიერ მშვიდობიანი მოქალაქეების მიზანში ამოღება და მოკვლა ომის დანაშაულია. ნატოს ძალები მხარს უჭერენ საერთაშორისო ძალისხმევას, რომ ეს ყველაფერი გამოძიებული იყოს და დამნაშავებიი დაისაჯონ”