მთავარისიახლეებიპოლიტიკაშეიძლება დღის წესრიგში დადგეს ყირიმის საკითხის გადადება,მაგრამ არ დავუშვებთ მას...
შეიძლება დღის წესრიგში დადგეს ყირიმის საკითხის გადადება,მაგრამ არ დავუშვებთ მას ვინმეს ტერიტორია ეწოდოს – ზელენსკი
პრეზიდენტ ვოლოდიმირ ზელენსკის განცხადებით,უნდა მოიძებნოს გამოსავალი  რუსეთის მხრიდან აღიარებულ ოკუპირებულ ტერიტორიებთან დაკავშირებით. მისი თქმით, უკრაინის უსაფრთხოების გარანტიების შესახებ შეთანხმებაში შეიძლება  დღის წესრიგში დადგეს ყირიმის საკითხის გადადება, თუმცა ვერ დაუშვებენ, რომ ყირიმს სხვა ქვეყნის ტერიტორია ეწოდოს.
“პირველ რიგში,  ძალიან მნიშვნელოვანია.არ დავკარგოთ ჩვენი სუვერენიტეტი.  მეორე: მე ძალიან მინდა, რომ არ დავკარგოთ ასობით ათასი ადამიანი. მესამე: არ შეიძლება საუბარი იმაზე, რომ ჩვენ დავუშვებთ ყირიმს ვინმეს ტერიტორია ეწოდოს. ეს არის უბრალოდ ჩვენი, უკრაინის ტერიტორია, ვეთანხმები, რომ შეიძლება დადგეს  ამ საკითხის გადადება , რგორც კომპრომისული გადაწყვეტილება… და ბოლოს, დონბასი ჩემთვის, ჩვენთვის, ყველასთვის არის უკრაინა,ჩვენ არც კი ვმსჯელობთ 24 თებერვლამდე ჩვენს კონტროლის ქვეშ მყოფი ტერიტორიების რაიმე სტატუსზე.” თქვა ზელენსკიმ.