მთავარისიახლეებიპოლიტიკასამხედრო ოფიცერი, რომლის ცხედარი სოფელ ორთაშენში იპოვეს, 45 წლის შალვა ტაბატაძეა
სამხედრო ოფიცერი, რომლის ცხედარი სოფელ ორთაშენში იპოვეს, 45 წლის შალვა ტაბატაძეა
ოფიციალურად დადასტურდა, რომ თავდაცვის ძალების წარმომადგენელი, რომლის ცხედარი დღეს გორის სოფელ ორთაშენში, სამხედრო ბაზის სიახლოვეს იპოვეს, 45 წლის შალვა ტაბატაძეა,
სამხედრო ოფიცრის ცხედარი  ცხედარი ექსპერტიზის ბიუროშია გადასვენებული. სწორედ ექსპერტიზამ უნდა გასცეს პასუხი შეკითხვას, რამ გამოიწვია სამხედრო პირის სიკვდილი საეჭვო ვითარებაში
ოჯახის წევრებს მომხდარზე საუბარი უჭირთ და არც ვერსია აქვთ, რა შეიძლებოდა დამდგარიყო მისი სიკვდილი. , თავდაცვის სამინისტროს კი ჯერჯერობით განცხადება არ გაუკეთებია.
შალვა ტაბატაძე იყო 2008 წლის აგვისტოს ომისა და სხვადასხვა საერთაშორისო სამხედრო მისიების მონაწილე.
ექსპერტიზის დასკვნას ელოდება კიდევ ერთი გარდაცვლილი სამხედრო მოსამსახურის ოჯახი. 2 დღის განმავლობაში თავდაცვის სამინისტრო ასაიდუმლოებდა, რა გარემოებაში გარდაიცვალა ვაზიანის სამხედრო ბრიგადის ჯარისკაცი დათო თურქაძე
კაპრალის ცხედარი რუსთავში ერთ-ერთ ბენზინგასამართ სადგურზე, საკუთარ ავტომობილში იპოვეს. რა გახდა სამხედრო მოსამსახურის გარდაცვალების მიზეზი, სად არის თურქაძის მეგობარი, რომელმაც ჯარისკაცი შემთხვევამდე ცოტა ხნით ადრე ნახა