მთავარისიახლეებიპოლიტიკაენმ; ვიდეო სუს-ის გადაღებული, სამთავრობო მედიის დამონტაჟებული და კონტექსტიდან ამოგლეჯილია
ენმ; ვიდეო სუს-ის გადაღებული, სამთავრობო მედიის დამონტაჟებული და კონტექსტიდან ამოგლეჯილია
ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა ტელეკომპანია იმედის მიერ გავრცელებულ პარტიის თავმჯდომარის, ნიკა მელიას ვიდეოს სუს-ის გადაღებულს, სამთავრობო მედიის მიერ დამონტაჟებულსა და კონტექსტიდან ამოგლეჯილს უწოდებს.
“ჩვენი პოზიცია არის შემდეგი – სუს-ის მიერ გადაღებულ ვიდეოზე, რომელიც სამთავრობო მედიამ დაამონტაჟა და კონტექსტიდან ამოგლეჯილი მონაკვეთები აჩვენა, სათქმელი ნამდვილად არაფერია. ჩვენ ვაგრძელებთ ისევ ბრძოლას, ჩვენი მთავარი ამოცანაა, რომ პოლიტიკურად მოტივირებული ტყვეები ციხეში არ იჯდნენ და ჩვენი მთავარი ამოცანაა, რომ ეს ხელისუფლება არჩევნების გზით შევცვალოთ.
ეს მთლიანად უნდა გაიშალოს მაშინ, რაზე იყო საუბარი და ა.შ. კონტექსტიდან არის ამოგლეჯილი. საუბრობს იმას, რასაც საუბრობს, ოღონდ რა მონაკვეთში რას ლაპარაკობს, ამაშია განსხვავება”. – ამბობს ბაჩო დოლიძე.
იმედის მიერ გავრცელებულ ჩანაწერში~ნიკა მელია ამბობს, რომ საქართველოში ექსპრეზიდენტის, მიხეილ სააკაშვილის ჩამოსვლას კატეგორიულად ეწინააღმდეგებოდა.
“მაგრამ ეს ჩემი პარტნიორული, მეგობრული, კოლეგიალური გაფრთხილება იყო მიშაზე, ვიცოდი ამერიკელების განწყობა და ევროპელების და ვეუბნებოდი, ხმას არ ამოიღებენ-მეთქი. კატეგორიული წინააღმდეგი ვიყავი, იმიტომ, რომ ვიცოდი, უცხოეთი არ დაუჭერდა მხარს.
[…] 50% დღეს რომ ხელისუფლებაში არის ოცნება, არის ჩვენი ბრალი”. – ისმის ჩანაწერში.
ჩანაწერში ასევე ისმის, რომ ნიკა მელია მხარდამჭერებს მიმართავს: “თქვენ მეზობლებს თუ ეუბნებით, რომ ჩვენი მთავარი იდეა, ამაზე სულ ვსაუბრობ, არის “თავისუფლება მიშას”, არ გამოვა”.