მთავარისიახლეებიპოლიტიკამიხეილ სააკაშვილმა სასამართლო პროცესზე მისი სამშობლოში დაბრუნების საქმეზე ბრალდებულ 4 პირს ბოდიში...
მიხეილ სააკაშვილმა სასამართლო პროცესზე მისი სამშობლოში დაბრუნების საქმეზე ბრალდებულ 4 პირს ბოდიში მოუხადა
მიხეილ სააკაშვილმა სასამართლო პროცესზე მისი სამშობლოში დაბრუნების საქმეზე ბრალდებულ 4 პირს ბოდიში მოუხადა. მისი თქმით, თანამზარხველებს არც კი იცნობდა.
მე მინდა ვუთხრა მათ, ჯერ ერთი დიდი მადლობა, იმისთვის, რომ არიან წესიერი, მშრომელი, ქართველი ადამიანები და ბოდიში მინდა მოვუხადო მათ, რომ ჩემ გამო რამდენიმე თვე, ეს ძალიან წესიერი ხალხი, რომელიც უბრალოდ თავისი შრომით ირჩენს, ყოველდღიურ პურს მოიპოვეს, დააკარგვინეს ეს დრო.
მე თავიდანვე მოვუწოდე მათ, რომ ყველაფერს, რასაც ეტყოდნენ დაეწერათ, იმიტომ, რომ ამას არანაირი მნიშვნელობა არ აქვს და მე კიდევ ერთხელ ბოდიში მოვუხადო, რომ ჩემ გამო ადამიანები დაიჩაგრნენ. მე ყველაზე უკანასკნელი რაც მინდოდა, ყოფილიყო ის, რომ ეს ადამიანები ყოფილიყვნენ რაღაცნაირად დაჩაგრული.
ხომ ხედავთ, მე თვითონაც არ ვიცნობ ჩემ თანამზრახველებს, რეალურად არც გამიგია ვინ არის გიორგი ნარიმანიძე ცხოვრებაში, წოწორიებიც ვიცი ტელევიზორიდან, – თქვა სააკაშვილმა.
საქალაქო სასამართლოში მიხეილ სააკაშვილის პროცესი მიმდინარეობს. საქმე მესამე პრეზიდენტის მიერ საზღვრის უკანონო კვეთას ეხება.