მთავარისიახლეებიანესთეზიის ზედოზირება თუ უხარისხო მედიკამენტი - 19 წლის ზუგდიდელი ორსულის ოჯახი ექიმების...
ანესთეზიის ზედოზირება თუ უხარისხო მედიკამენტი – 19 წლის ზუგდიდელი ორსულის ოჯახი ექიმების დასჯას ითხოვს
ზუგდიდელი 19 წლის სესილი ბუბუტეიშვილის ოჯახი იმ კლინიკის ექიმების უმკაცრესად დასჯას ითხოვს, სადაც ახალგაზრდა ქალი გარდაიცვალა. მშობიარე კლინიკაში 15 დეკემბერს ზუგდიდიდან შეიყვანეს. მედიკოსებმა საკეისრო კვეთისთვის მოამზადეს, თუმცა საოპერაციოში შესული ქალი კომაში ჩავარდა და რამდენიმე დღეში გარადაიცვალა.
ოჯახი დარწმუნებულია, რომ მშობიარეს გარდაცვალება ანესთეზიის ზედოზირებას ან ვადაგასული მედიკამნტის გამოყენებას მოჰყვა.
“სესილის ჯანმრთელობის პრობლემა არ ჰქონია, იყო სრულიად ჯანმრთელი. ქუთაისში იმიტომ წავიყვანეთ, რომ ექოსკოპიური დასკვნიდან გამომდინარე ბავშვი იყო გარდი-გარდმო. ოპერაციის პროცესში გაჩერდა გული, რამაც გამოიწვია შემდეგ ტვინის შეშუპება, ხოლო შემდეგ  უკვეს ფატალური შედეგი. ზუსტად არ იციან და არც მე ვიცი რა მოხდა იმ დროს. მაგრამ მე გავდივარ კონსულტაციებს კომპეტენტურ ადამიანებთან და მაინც ყველა გზა, როგორც მეუბნებიან, მიდის ანესთეზიისკენ. ან არის გადაჭარბებული დოზა ან კიდევ უხარისხო მედიკამენტი, – ამბობს გარდაცვლილის დედა.
საკითხს ამ დროისათვის ჯანდაცვის სამინისტროს რეგულირების სააგენტო სწავლობს. იმ შემთხვევაში თუკი მომხდარში სისხლის სამართლებრივი დანაშაული გამოიკვეთება, საქმეში საგამოძიებო უწყებები ჩაერთვებიან.