მთავარისიახლეებიპოლიტიკაივანიშვილის ბიჭებმა პრეზიდენტ ზურაბიშვილს დააზუსტებინეს, რომ ეროვნული შეთანხმება დამნაშავე პოლიტიკოსის...
ივანიშვილის ბიჭებმა პრეზიდენტ ზურაბიშვილს დააზუსტებინეს, რომ ეროვნული შეთანხმება დამნაშავე პოლიტიკოსის ატანას არ ნიშნავს”
,,პრეზიდენტმა დააზუსტა, რომ პროცესის მიზანს პოლიტიკური პარტიების შერიგება არ წარმოადგენს” – ამის შესახებ “ქართული ოცნების” თავმჯდომარემ სალომე ზურაბიშვილთან შეხვედრის შემდეგ განაცხადა. ირაკლი კობახიძეს ეროვნულ თანხმობის მიღწევა რთულად ესახება. მისი თქმით, პრეზიდენტმა  საკუთარ თავზე ამბიციური მიზანი იტვირთა, რისი განხორციელებაც მარტივი არ არის.
მან დააზუსტა, რომ აქ არ იგულისხმება რასაც ჰქვია, შერიგება პოლიტიკურ პარტიებს შორის. ეს არ არის, როგორც ასეთი, მიზანი ამ პროცესის. მიზანი არის საერთო ეროვნული თანხმობის მიღწევა, რაც არის საკმაოდ ამბიციური მიზანია და ბუნებრივია, რთული იქნება. მნიშვნელოვანია წარსულის სწორად შეფასება. როდესაც პოლიტიკურ დევნილს უწოდებენ ადამიანს, რომელმაც ჩაიდინა ქვეყანაში 9 წლის მანძილზე და შემდეგაც უამრავი დანაშაული, მნიშვნელოვანია ყველაფერს დაერქვას თავის სახელი. მნიშვნელოვანია დამნაშავეს დაერქვას დამნაშავე და მნიშვნელოვანია დანაშაულის დაერქვას დანაშაული, – თქვა კობახიძემ.
ორბელიანების სასახლეში “ქართული ოცნების” ლიდერები სალომე ზურაბიშვილს შეხვნენ. რაზე ისაუბრეს შეხვედრის მონაწილეებმა უცნობია.