მთავარისიახლეებიპოლიტიკა,,მგზავრობის ფასები იზრდება, მაგრამ არ იზრდება, ახლა პარკირების საფასურიც იცვლება, მაგრამ არ...
,,მგზავრობის ფასები იზრდება, მაგრამ არ იზრდება, ახლა პარკირების საფასურიც იცვლება, მაგრამ არ იცვლება”
თბილისის მერის მოადგილემ, ირაკლი ხმალაძემ განაცხადა, რომ პარკირების გადასახადთან დაკავშირებით ცვლილებები არ იგეგმება. ზონალურ-საათობრივი პარკირების ფასი კვლავინდებურად 1 ლარი იქნება, წლიური სააბონენტო გადასახადი კი – 50 ლარი.
ირაკლი ხმალაძის განმარტებით, მერია ორგანიზაციებისა და ბიზნესსექტორისთვის დამატებითი პაკეტების შეთავაზებას გეგმავს. მათ შორის იქნება წლიური 800-ლარიანი სააბონენტო გადასახადი, რომელიც მფლობელს ათავისუფლებს საათობრივი საფასურისგან. „რამდენიმე პაკეტი წარვადგინეთ საკრებულოში. ეს არის ერთთვიანი, ერთწლიანი, 6 თვიანი და 1 დღიანი, რომლითაც შეუძლიათ, რომ ისარგებლონ მსურველებმა. ეს არ არის სავალდებულო. ყველა არსებული პირობა, ოფცია და ფასები, რომელიც დღემდე მოქმედებდა, ისევ ისე შენარჩუნდება“ – განაცხადა ირაკლი ხმალაძემ.
დღეს მედიით გავრცელდა ინფორმაცია, რომ თბილისში პარკირების საფასურის გადახდის წესის ცვლილება იგეგმებოდა და პარკირებაზეც, საზოგადოებრივი ტრანსპორტის მსგავსად, აბონემენტები შეიქმნებოდა.