მთავარისიახლეებიკონფლიქტებისტრასბურგის სასამართლო ოკუპანტების მიერ გატაცებული ჩხიკვაძის შესახებ რუსეთის მთავრობისგან ინფორმაციას ითხოვს.
სტრასბურგის სასამართლო ოკუპანტების მიერ გატაცებული ჩხიკვაძის შესახებ რუსეთის მთავრობისგან ინფორმაციას ითხოვს.
ადამიანის უფლებათა დაცვის ევროპული სასამართლო ოკუპანტების მიერ გატაცებული მამუკა ჩხიკვაძის შესახებ რუსეთის მთავრობისგან ინფორმაციას ითხოვს. ინფორმაციას ანტისაოკუპაციო მოძრაობის ლიდერი დავით ქაცარავა ავრცელებს
,,სასამართლომ გადაწყვიტა რუსეთის მთავრობას მოსთხოვოს, 54-ე მუხლის მე-2 (ა) მუხლის მიხედვით, 2022 წლის 4 იანვრამდ ,წარმოადგინოს შემდეგი ინფორმაცია:
არის თუ არა მამუკა ჩხიკვაძე ამჟამად დაკავებული? თუ ეს ასეა, მთავრობას შესთავაზა სასამართლოს წარუდგინოს ინფორმაცია მისი დაკავების გარემოებების შესახებ, პატიმრობის სამართლებრივი საფუძველი, პატიმრობის პირობები, და მისი ჯანმრთელობის ამჟამინდელი მდგომარეობის შესახებ, აგრეთვე წარადგინოს მასთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი.”