მთავარისიახლეებიპოლიტიკა"ოლიგარქი თავისივე დაგებულ მახეში გაება"- ნიკა მელია
“ოლიგარქი თავისივე დაგებულ მახეში გაება”- ნიკა მელია
სურვილის მიუხედავად ივანიშვილს ჯაფარიძე-ხაზარაძის დაკავების თავი არ აქვს -განაცხადა ნიკა მელიამ თბილისის საქალაქო სასამართლოსთნ, სადაც  ხმაურიანი პროცესის პარალელურად მხარდამჭერი აქცია მიმდინარეობს.
ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის თავმჯდომარე ამბობს, რომ “ოლიგარქი თავისივე დაგებულ მახეში გაება”.
აბსურდიც არის და აბსურდიც – რა ქნას ივანიშვილმა? – წლების წინ დაიწყო ეს საქმე და იძულებულია მიჰყვეს. ძალიან უნდა , ბადრი და მამუკა დააპატიმროს, წერეთლების ოჯახი დააზიანოს და ამით “ტვ პირველს” მიაყენოს დიდი დარტყმა, თუმცა   ამას ვერ გაბედავენ, რადგან მათი სტანდარტისთვისაც კი ბევრი პოლიტიკური პატიმარი ერთ მოცემულ პრიოდში მეტისმეტია”- განაცხადა “ტვ პირველთან” ნიკა მელიამ.
,,ბევრი ფიქრობს, რა გადაწყვეტილება იქნება მიღებული – გამამართლებელი განაჩენის გამოტანის შემთხვევაში, ხვდებით ბიძინა ივანიშვილი რა მდგომარეობაში ჩავარდება?- ჩვენ მოგვეცემა იმის შესაძლებლობა, რომ ვთქვათ: აი, შენმა სასამართლომაც თქვა, რომ ცუდი კაცი ხარ, ბოროტი  და პოლიტიკურად დევნი ადამიანებს. დაპატიმრების თავი არ აქვს, რდგან იცის, რომ  ძალიან მწვავე რეაგირება იქნება,  როგორც ოპოზიციის, ისე  საერთაშორისო საზოგადიოების მხრიდან და რაღაც შუალედური გადაწყვეტილების მოფიქრება მოუწევს. რა იქნება ეს არ ვიცი,   განაცხადა მელიამ.
მამუკა ხაზარაძის, ბადრი ჯაფარიძის და ავთანდილ წერეთლის სასამართლო პროცესზე დაცვის მხარე დასკვნითი სიტყვით წარდგება.
მოსამართლე გიორგი არევაძეს განაჩენის გამოსაცხადებლად დღევანდელი პროცესის დასრულებიდან ორი კვირა აქვს.