მთავარისიახლეებიპოლიტიკასალომე ზურაბიშვილი ჩვეული ირონიით პასუხობს კითხვას დათანხმდება თუ არა მესამე პრეზიდენტის...
სალომე ზურაბიშვილი ჩვეული ირონიით პასუხობს კითხვას დათანხმდება თუ არა მესამე პრეზიდენტის შეთავაზებას გაიმართოს სამი პრეზიდენტის შეხვედრა
“ახლავე მოგიყვებით ყველაფერს” – ჩვეული ირონიით უპასუხა სალომე ზურაბიშვილმა   ჟურანალისტებს კითხვას რას ფიქრობს მიხეილ სააკაშვილის შეთავაზებაზე  სამი პრეზიდენტის შეხვედრასთან დაკავშირებით.
მას არ უთქვამს,  მზადაა თუ არა დათანხმდეს მესამე პრეზიდენტის შეთავაზებას, ან ზოგადად რა ნაბიჯების გადადგმას აპირებს პოლიტიკური კრიზისის გასანეიტრალებლად.
მედიის წარმომადგენლები სალომე ზურაბიშვილისგან პასუხის მიღებას მის სახლთან ცდილობდნენმიუხედავად იმისა, რომ  მას  რამდენჯერმე აქვს განმარტებული, რომ ქუჩაში დასმულ შეკითხვას არ პასუხობს.
ცნობისთვის, 10 დეკემბერს დემოკრატიის სამიტზე  სალომე ზურაბიშვილმა პირობა დადო, რომ წამოიწყებს “ინკლუზიურ პროცესს,  საუბარს ეროვნული მასშტაბით, რომელშიც ჩაბმული იქნება მთელი საზოგადოება, რათა მივაღწიოთ უახლესი ისტორიის საერთო აღქმას, დავძლიოთ ტკივილი და წინ წავიდეთ”.
საპასუხოდ გორის სამხედრო ჰოსპიტალში მყოფომა მესამე პრეზიდენტმა მას და გიორგი მარგველაშვილს შეხვედრა შესთავაზა
გიორგი მარგველაშვილი იწონებს და მზად არის ჩაერთოს შეხვედრაში,  სალომე ზრაბიშვილი კი დუმს.