მთავარისიახლეებიპოლიტიკა"ლელო" ხელისუფლებას მიმართავს, დაუყოვნებლივ დაიწყოს ოპოზიციასთან დიალოგი
“ლელო” ხელისუფლებას მიმართავს, დაუყოვნებლივ დაიწყოს ოპოზიციასთან დიალოგი
საპარლამენტო ოპოზიციური პარტია „ლელო“ მიიჩნევს, რომ საქართველოში სამოქალაქო დაპირისპირების საფრთხეა, ამიტომ ხელისუფლებას მიმართავს, დაიწყონ დიალოგი სიტუაციის დეესკალაციის მიზნით.
პარტიის მიერ დღეს, 8 ნოემბერს გავრცელებულ განცხადებაში ნათქვამია, რომ “ადგილობრივი არჩევნების შემდეგ ქვეყანაში შექმნილი დაძაბულობა პრეზიდენტ სააკაშვილის შიმშილობის ფონზე ყოველდღიურად მძიმდება. გახლეჩილ საზოგადოებაში ემოციები უკიდურესად მძაფრდება და სიტუაცია უკვე ფეთქებადსაშიშია. პროცესი აშკარად მიექანება ქაოსისა და სამოქალაქო დაპირისპირებისაკენ“.
„ლელოს“ თანახმად, “ამ ვითარებაში, რაც არ უნდა ღრმა იყოს პოლიტიკური და პერსონალური დაპირისპირება, ქართველი ერისა და ჩვენი საერთო სამშობლოს ინტერესებიდან გამომდინარე, ყველამ უნდა გამოვძებნოთ რესურსი გონივრული შემხვედრი ნაბიჯების გადასადგმელად”.
„ლელო“ მიმართავს ხელისუფლების წარმომადგენლებს, დაუყოვნებლივ დაიწყოს დიალოგი სიტუაციის დეესკალაციის კონკრეტული გზების მოსაძებნად, რადგან ყოველმა დაკარგულმა წუთმა შესაძლოა, დრამატულად შეცვალოს ქართული სახელმწიფოს ბედი. პარტია მზად არის დაუყოვნებლივ ჩაერთოს ოპოზიციასა და ხელისუფლებას შორის დიალოგში.