მთავარისიახლეებიპოლიტიკაფაფა, რომელიც სააკაშვილმა მიიღო, პენიტენციურ დაწესებულებაში არ იყიდება
ფაფა, რომელიც სააკაშვილმა მიიღო, პენიტენციურ დაწესებულებაში არ იყიდება
“სემპერის” წარმოებული საბავშვო ხილფაფა, რომელსაც პენიტენციური სამსახურის მიერ გავრცელებულ კადრებში იღებს, პენიტენციური დაწესებულების მარკეტში არ იყიდება და მისი მიწოდება სააკაშვილისთვის მოხდა მედპერსონალის მხრიდან.
სპეციალური პენიტენციური სამსახურის სამედიცინო განყოფილების ხელმძღვანელი, თამთა დემურიშვილი პირადად შეხვდა მიხეილ სააკაშვილს და დაარწმუნა, რომ მიეღო ასეთი ტიპის დანამატები, რაც შიმშილობის დარღვევად არ ითვლებოდა.
“ჩვენ ეს მონაცემები გადავამოწმეთ ადგილზე მყოფ სამედიცინო პერსონალთან და მათაც დაგვიდასტურეს, რომ ამ დანამატების მიღება ხდებოდა სამედიცინო მეთვალყურეობის ქვეშ, მათივე მოთხოვნით და მათ დანიშნულება გქონდა ერთადერთი, რომ სასიცოცხლო პარამეტრები შენარჩუნებულიყო. ჩვენ ჩანაწერებიც ვნახეთ და სადაც მითითებულია 30-50 მილიგრამი რასაც კვებითი ღირებულება არ აქვს”, – აცხადებს სახალხო დამცველის მოადგილე გიორგი ბურჯანაძე.