მთავარისიახლეები53 გარდაცვლილი და 5 206 ახალი შემთხვევა - კორონავირუსის სტატისტიკა
53 გარდაცვლილი და 5 206 ახალი შემთხვევა – კორონავირუსის სტატისტიკა
საქართველოში კორონავირუსის 5 206 ახალი შემთხვევა გამოვლინდა. ბოლო 24 საათში გარდაიცვალა 53 ადამიანი, 4 648 კი გამოჯანმრთელდა.
დღე-ღამის განმავლობაში ჩატარდა 48 615 კვლევა, აქედან 32 423 ანტიგენის სწრაფი ტესტით, ხოლო 16 192​ ​PCR-ით. 3 ნოემბერს აიცრა 3 469 ადამიანი.
რაც შეეხება დადებითობის მაჩვენებელს, დღიური დადებითობის მაჩვენებელი 10,71%-ია, ბოლო 14 დღის – 9,34%-ია, 7 დღის – 9,77%.
დღეს გამოვლენილი ინფიცირების შემთხვევებიდან, დედაქალაქისა და რეგიონების მიხედვით განაწილება ასეთია:
თბილისი – 1 885 შემთხვევა;
აჭარა – 193;
იმერეთი – 979;
ქვემო ქართლი – 360;
შიდა ქართლი – 428;
გურია – 142;
სამეგრელო – ზემო სვანეთი – 378;
კახეთი – 530;
მცხეთა-მთიანეთი – 118;
სამცხე-ჯავახეთი – 157;
რაჭა-ლეჩხუმი და ქვემო სვანეთი – 36.
ამ ეტაპზე ქვეყანაში ინფიცირების 49 619 აქტიური შემთხვევაა. 6 648 ადამიანი მკურნალობს საავადმყოფოში, მათ შორის, თბილისის საავადმყოფოებში – 2 553, აჭარაში – 554, იმერეთში – 1 429. მძიმე პაციენტია 1 640 პირი, მათ შორის, თბილისში – 615, აჭარაში – 132, იმერეთში – 504. ხელოვნური სუნთქვის აპარატზე იმყოფება 338 პირი, მათგან თბილისში – 186, აჭარაში – 40, იმერეთში – 31. 1 159 ადამიანი მოთავსებულია კლინიკურ-სასტუმროებში, მათ შორის 736 – თბილისში, 232 – აჭარაში.
ქვეყანაში ვირუსის გავრცელებიდან დღემდე ინფიცირების 738 171 შემთხვევა გამოვლინდა. აქედან 678 288 ადამიანი გამოჯანმრთელდა, 10 238 კი გარდაიცვალა.