მთავარისიახლეები"ძველი წყენები დავივიწყეთ" - ვალერი გელბახიანი მიხეილ სააკაშვილთან შესახვედრად მივიდა
“ძველი წყენები დავივიწყეთ” – ვალერი გელბახიანი მიხეილ სააკაშვილთან შესახვედრად მივიდა
მიხეილ სააკაშვილთან შესახვედრად ცოტა ხნის წინ მისი ადვოკატები გიორგი გელბახიანი და ბექა ბასილაია მივიდნენ. მათთან ერთად მესამე პრეზიდენტს საპატიმროში უფლებადაცველი ვალერი გელბახიანიც მოინახულებს.
ვალერი გელბახიანი ამბობს, რომ ძველი წყენები დაივიწყა და ახლა მიხეილ სააკაშვილს გვერდში, პირველ რიგში, ადამიანურად უდგას. ადვოკატი არ გამორიცხავს, რომ მესამე პრეზიდენტის უფლებებიც დაიცვას.
მე მასთან ვიდრე დააპატიმრებდნენ რამდენიმე შეხვედრა მქონდა. ჩვენ ძველი წყენები დავივიწყეთ. ახლა ძალიან მძმე დღეები აქვს და ბუნებრივია, თანადგომას ითხოვს ყველა ადამიანისგან და მათ შორის, მე ვალდებული ვარ როგორც პიროვნება, როგორც მოქალაქე, – ამბობს გელბახიანი.
მიხეილ სააკაშვილის სასამართლო პროცესი 10 ნოემბერს არის ჩანიშნული, თუმცა ადვოკატები არ გამორიცხავენ, რომ სასამართლო პროცესი დისტანციუირად გაიმართოს და მსჯავრდებული პროცესზე არ მიიყვანონ. უფლებადაცველები ამბობენ, რომ ასეთ შემთხვევაში გაადწყვეტილებას გააპროტესტებენ.