მთავარისიახლეებიპოლიტიკალევან ხაბეიშვილი მანდატის დატოვებაზეც მზაობას გამოთქვამს, მაგრამ პარტიის საბოლოო, გუნდურ გადაწყვეტილებას ელოდება
ლევან ხაბეიშვილი მანდატის დატოვებაზეც მზაობას გამოთქვამს, მაგრამ პარტიის საბოლოო, გუნდურ გადაწყვეტილებას ელოდება
“ნაციონალური მოძრაობის” წევრი ლევან ხაბეიშვილი Facebook-ზე წერს, რომ მიხეილ სააკაშვილის ამ მოწოდებას ეთანხმება და მანდატის დატოვებაზეც მზაობას გამოთქვამს, თუმცა ამბობს, რომ  პარტიის საბოლოო, გუნდურ გადაწყვეტილებას ელოდება.
,, წარმოუდგენლად მიმაჩნია პრეზიდენტ სააკაშვილის მოწოდება არ გავიზიარო, მითუმეტეს იმ პირობებში, როცა ის ტყვეობაშია, საკუთარ სიცოცხლეს, ჯანმრთელობას რისკავს და 32 დღეა შიმშილობს.
ამასობაში, მინდა მოვეფერო ჩემს თანამებრძოლებს, თანაგუნდელებს პოზიცია გვქონდეს გუნდური და არა ინდივიდუალური. უმნიშვნელოვანესია უახლოეს საათებში ჩვენი მოქმედებები, გადაწყვეტილებები არა მარტო მანდატთან დაკავშირებით. მთავარი მანდატი არის მისი აღმატებულება ქართველი ხალხის სიყვარული.
ჩვენი სამშობლოს გამარჯვება არის ძალიან ახლოს და ახლა უნდა ვკონცენტრირდეთ მთავარზე – თავისუფლება უკანონოდ დატყვევებულ მესამე პრეზიდენტსყველა ჩვენი შემდეგი ნაბიჯი, აქცია, ბრძოლა დაუკავშირდება, უსამართლობასთან არ შეგუებას, მიშას თავისუფლებას. #თავისუფლება მიშას” – წერს ლევან ხაბეიშვილი.