მთავარისიახლეებიპოლიტიკამიხეილ სააკაშვილს მეტყველება და გადაადგილება უჭირს - შიმშილობის 32-ე დღე
მიხეილ სააკაშვილს მეტყველება და გადაადგილება უჭირს – შიმშილობის 32-ე დღე
საქართველოს მესამე პრეზიდენტის მიხეილ სააკაშვილის მდგომარეობა უკიდურესად დამძიმდა, მას უჭირს მეტყველება და გადაადგილება – “მთავარი არხის” ცნობით, “ემპათია” ალტერნატიულ კონსილიუმს ქმნის და ხელისუფლებისგან ნებართვას ელოდება, რათა ციხეში შევიდეს და გაეცნოს მიხეილ სააკაშვილის მდგომარეობას.
“არ შეიძლება ამ ადამიანის დაყოვნება 1 საათითაც კი იმ დაწესებულებაში, სადაც არის. ციხის ისტორიაში წერია, რომ მას აქვს მსუბუქფორმაში გადატანილი კოვიდი, რასაც ჩვენ ვერანაირად ვერ დავეთანხმებით, ვინაიდან ჰოლანდიაში, სამედიცინო ბარათში გარკვევით წერია, რომ კოვიდი იყო მძიმე, მას დასჭირდა პულმონოლოგის მონიტორინგი, შესაბამისად აუცილებელია, გაგრძელდეს მონიტორინგი. ძალიან დიდი რისკია და ამიტომ ადამიანი უნდა იყოს იქ, სადაც უნდა იყოს და ასეთი გაყოფილება არის ინტენსიური თერაპიის განყოფილება.
ახლა რომ მოწყობა დაიწყეს ციხის მე-18 დაწესებულებაში ამდაგვარი განყოფილების არის ძალიან სასაცილო და ეს არის სწორედ პოლიტიკური ნიშნით დისკრიმინაციული მიდგმა და სადამსჯელო ზემოქმედება ფსიქოლოგიური, ადამიანზე”,- ამბობს ექსპერტი მარიამ ჯიშკარიანი.