მთავარისიახლეებიპოლიტიკაიმედია, რაც შეიძლება ბევრი გამოიყენებს ამ შესაძლებლობას მოვიდეს და გამოხატოს თავისი ნება
იმედია, რაც შეიძლება ბევრი გამოიყენებს ამ შესაძლებლობას მოვიდეს და გამოხატოს თავისი ნება
,,დღეს არის არჩევნების დღე და ახლა მე და ჩემნაირები კი არ უნდა ვსაუბრობდეთ პოლიტიკაზე, არამედ ქართველმა ხალხმა უნდა შექმნას პოლიტიკა. არჩევნები არ წყდება უმრავლესობის ნებით, არამედ მათ მიერ, ვინც გადაწყვეტს, მივიდეს არჩევნებზე და მისცეს ხმა. ამიტომ იმედი მაქვს, რაც შეიძლება ბევრი გამოიყენებს ამ შესაძლებლობას მოვიდეს და გამოხატოს თავისი ნება. იმედი მაქვს, რომ ამომრჩევლებს ექნებათ შესაძლებლობა წყნარ და მშვიდობიან გარემოში მივიდნენ და მისცენ ხმა. – თქვა ევროკავშირის ელჩმა საქართველოში კარლ ჰარცელმა ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნების მეორე ტურთან დაკავშირებით.
მნიშვნელოვანია, რომ როგორც წინასაარჩევნოდ, ასევე, არჩევნების დღეს და მის შემდეგაც შეიქმნას დამაკავშირებელი ხიდები და გაიზარდოს ნდობა ყველა მონაწილე მხარეს შორის. მიუხედავად იმისა, როგორი იქნება არჩევნების შედეგები, რადგან ქვეყანა უნდა წავიდეს წინ, რისთვისაც საჭიროა კონსოლიდაცია”,- თქვა კარლ ჰარცელმა.