მთავარისიახლეებიპოლიტიკამორიგე რეანომობილით, კრიზისის შემთხვევაში, შესაძლოა, საავადმყოფომდეც ვერ მიასწრონ - უკრაინის ომბუდსმენი
მორიგე რეანომობილით, კრიზისის შემთხვევაში, შესაძლოა, საავადმყოფომდეც ვერ მიასწრონ – უკრაინის ომბუდსმენი
უკრაინის სახალხო დამცველმა საქართველოს მესამე პრეზიდენტის მიხეილ სააკაშვილის ჯანმრთელობის მდგომარეობასთან დაკავშირებით გააკეთა განმარტება და განაცხადა, რომ ის რეანომობილი, რომელიც რუსთავის ციხესთან მორიგეობს, შესაძლოა, ვერ გაუმკლავდეს მოსალოდნელ კრიზისს და მეტიც, მისივე თქმით, “შესაძლოა, საავადმყოფომდეც ვერ მიასწრონ”.
“მიხეილ სააკაშვილს ჰქონდა 4 კრიზი, 2 ჰიპერტონიული და 2 სისხლის მიმოქცევასთან დაკავშირებული. 2-ჯერ დაეცა სასიცოცხლო მნიშვნელობის მაჩვენებლები.
კოლონიის ეზოში მორიგეობს რეანიმაციული ბრიგადა მაგრამ მათ შეუძლიათ მხოლოდ სისხლის გადასხმა და გულის მასაჟი. თუ საჭირო იქნება შიმშილობის ოცდამეშვიდე დღეს, სასიცოცხლო პარამეტრების აღდგენა, ისინი ამას ვერ შეძლებენ და შესაძლოა საავადმყოფომდეც ვერ მიასწრონ”, – აცხადებს უკრაინის სახალხო დამცველი.