მთავარისიახლეებიპოლიტიკახელისუფლებას აქვს სააკაშვილის მკვლელობის გეგმა - ექსპრეზიდენტის ადვოკატები
ხელისუფლებას აქვს სააკაშვილის მკვლელობის გეგმა – ექსპრეზიდენტის ადვოკატები
ექსპრეზიდენტის ადვოკატების თქმით, შექმნილი გარემოებები მიუთითებს, რომ ხელისუფლებას აქვს სააკაშვილის მკვლელობის გეგმა.
“ხაზი მინდა გავუსვა იმ გარემოებას, რომ დაწყებული ჰოსპიტალიზაციასთან დაკავშირებით შექმნილი პრობლემებით, გაგრძელებული ასეთი წვრილმანი, მაგრამ ძალიან მნიშვნელოვანი შინაარსობრივი პრობლემების შექმნით, როგორიც არის კომუნიკაციის უფლების წართმევა პრეზიდენტ სააკაშვილისთვის, რეალურად ეს გარემოებები უთითებს იმას, რომ ხელისუფლებას აქვს სააკაშვილის მკვლელობის გეგმა – განაცხადა ადვოკატმა საძაგლიშვილმა.
მოგეხსენებათ,  მიხეილ სააკაშვილი  არის ვლადიმერ პუტინის პირადი პატიმარია და შესაბამისად, “ქართული ოცნება” ასრულებდა სწორედ მის დავალებებს.
მინდა მოვუწოდო ყველა ადამიანს, ვინც მონაწილეობს ამ სპეცოპერაციაში, დაწყებული პენიტენციური სამსახურის უფროსით ნიკა ცხვარიაშვილით, გაგრძელებული მე-12 დაწესებულების დირექტორის ზურაბ მოდებაძით და ყველა იმ თანამშრომლით, რომელიც ასრულებს უკანონო დავალებებს – თქვენი სახელი და გვარები არსად არ ქრება და ყველა ადამიანს, ვინც სჩადის უკანონობას პრეზიდენტ სააკაშვილის მიმართ აუცილებლად მოუწევს დამოუკიდებელი და მიუკერძოებელი მართლმსაჯულების წინაშე წარდგენა და ასევე, ეს იქნება შავი ლაქა, რომელსაც მათი შთამომავლობაც ვერ ჩამოირეცხავს თუკი ისინი არ მოეგებიან გონს” –