მთავარისიახლეებიპოლიტიკაჩემო მეგობარო მიშა, შენ ამ ქარიშხალსაც გაუძლებ და დარწმუნებული ვარ, ეს ყველაფერი...
ჩემო მეგობარო მიშა, შენ ამ ქარიშხალსაც გაუძლებ და დარწმუნებული ვარ, ეს ყველაფერი ქართველი ერის გამარჯვებით დასრულდება!” – ვალდის ზატლერსი
,,პრეზიდენტი სააკაშვილი ციხეში არ უნდა იჯდეს! ”- ლატვიის ყოფილი პრეზიდენტი ვალდის ზატლერსი მიხეილ სააკაშვილის ფეისბუქგვერდზე განცხადებას ავრცელებს:
,,მას არაერთხელ შევხვედრილვარ, იყო ეს აგვისტოს ომი თუ 2012 წლის არჩევნები, რომელიც მან წააგო.
მინდა ხაზი გავუსვა იმას, რომ მან ღირსეულად გადააბარა მთავრობა. ხელისუფლების პირველი დემოკრატიული და მშვიდობიანი გადაცემა სააკაშვილის დამსახურებაა.
სააკაშვილს საქართველოსთვის ბევრი კარგი რამ აქვს გაკეთებული. ის იყო და არის ქართველი ერის პატრიოტი.
ხშირად ვიხსენებ ჩვენს ბოლო სადილს თბილისში, პრეზიდენტის სასახლეში. იმ დღეს ბიძინა ივანიშვილის სანახავად უნდა წავსულიყავი.
მიხეილ სააკაშვილს ვთხოვე, შეგიძლია მირჩიო, თუ როგორ მოვახერხო მასთან თანამშრომლური საუბარი-თქო. სააკაშვილმა ის კი არ მიპასუხა, ჩემს მტერთან რატომ მიდიხარო, ამის ნაცვლად რჩევები მომცა.
მაშინ დავაფასე მისი ლიდერობის პოტენციალი, რომელიც მტრობაზე უფრო მაღლა დგას.
ჰოდა, აი ამ ადამიანს ვეუბნები:
ჩემო მეგობარო მიშა,
იყავი ასეთი ადამიანური ყოველთვის. შენ ბევრი კარგი გაქვს გაკეთებული… ამ ქარიშხალსაც გაუძლებ და დარწმუნებული ვარ, ეს ყველაფერი ქართველი ერის გამარჯვებით დასრულდება!”- ნათქვამია განცხადებაში.