მთავარისიახლეებიპოლიტიკაზუგდიდში სამეგრელოს ოპოზიციონერმა კანდიდატებმა ერთობლივი განცხადება გააკეთეს
ზუგდიდში სამეგრელოს ოპოზიციონერმა კანდიდატებმა ერთობლივი განცხადება გააკეთეს
ზუგდიდში სამეგრელოს ოპოზიციონერმა კანდიდატებმა ერთობლივი განცხადება გააკეთეს და ბოლო დღეებში, რეგიონში მიმდინარე პოლიტიკურ მოვლენებს გამოეხმაურნენ.
საუბარია ყოფილი პოლიციელების წინააღმდეგ ჩატარებულ სპეცოპერაციებზე, რომლებსაც ოპოზიციონერები და თავად ყოფილი პოლიციელებიც პოლიტიკურ დევნად აფასებენ.
ზუგდიდის მერობის კანდიდატმა, ანზორ მელიამ ხელისუფლებას მიმართა და მათ წინასაარჩევნოდ სიძულვილის ენის შეწყვეტისკენ მოუწოდა.
“მთავრობას მივმართავ, ძალიან გთხოვთ შეინარჩუნეთ ადამიანური სახე, ნუ ილანძღებით, თქვენ დღეს ხართ, მაგრამ ხვალ არ იქნებით. თქვენმა შვილებმა ბედნიერ საქართველოში უნდა იცხოვრონ და ჩვენ, ვინც ვართ აქ, სამეგრელოს მერობის კანდიდატები, ყველაფერს გავაკეთებთ, იმისთვის, რომ გარდავქმნათ ეს ქვეყანა. თქვენი ბოგინი უნდა დამთავრდეს”,- ზუგდიდის მერობის ოპოზიციურმა კანდიდატმაანზორ მელიამ და დასძინა:
მე ვარ ზუგდიდს მერობის მოხუცი კანდიდატი, მაღულარიო – მერიაში ამბობენ. მე თქვენ დაგანახებთ, როგორი მოხუცი ვარ, ბევრ ახალგაზრდას ვჯობივარ და კიდევ დიდხანს, დიდხანს დიდ სიკეთეს გავაკეთებ ჩემი ქალაქისთვის”