მთავარიUncategorizedირაკლი ფირცხალავა და გიორგი ცააძე რუსთავის ციხეში ექსპრეზიდენტისადმი სოლიდარობის ნიშნად მეცამეტე...
ირაკლი ფირცხალავა და გიორგი ცააძე რუსთავის ციხეში ექსპრეზიდენტისადმი სოლიდარობის ნიშნად მეცამეტე დღეა შიმშილობენ. მათი მდგომარეობა უკიდურესად დამძიმდა
ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის უფროსის ყოფილი მოადგილე ირაკლი ფირცხალავა, რომელიც მე-12 პენიტენციურ დაწესებულებაში ჰყავს გამომწყვდეული ხელისუფლებას,საქართველოს ყოფილი პრეზიდენტის მიხეილ სააკაშვილისადმი სოლიდარობის ნიშნად განაგრძობს შიმშილობას. მასთან ერთად შიმშილობს კიდევ ერთი მსჯავრდებული გიორგი ცააძე
მათი ჯანმრთელობის მდგომარეობა, შიმშილობის მე-13 დღეს უკიდურესად, დამძიმდა. როგორც ფირცხალავას მეუღლე ნინო ხვიტია აცხადებს,, ირაკლი ფირცხალავას გადააგდილება არ შეუძლია, სისხლში შაქრის შემცველობამ დაიწია, თუმცაჰოსპიტალიზაციაზე უარს აცხადებს.
„მისი მდგომარეობა დამძიმდა, სისხლში შაქრის შემცველობა დაუვარდა, ექიმებმა შესთავაზეს თაფლიანი წყლის დალევა, რაზეც უარი განაცხადა. ჰიპოგლიკემიური კომის საშიშროებაა, რომელიც შესაძლოა, სიკვდილით დასრულდეს. ფეხზე ვერ დგას, ვერ საუბრობს, ჰოსპიტალიზაცია შესთავაზეს, თუმცა, აღნიშნულზე ის უარს ამბობს“, – აცხადებს ხვირტია.
მისივე განმარტებით, ირაკლი ფირცხალავა სახალხო დამცველის წარმომადგენელმა გუშინ, დღეს კი ადვოკატმა მოინახულა. სწორედ, მათგან ფლობს ის მეუღლის ჯანმრთელობის მდგომარეობის დამძიმებასთან დაკავშირებით ინფორმაციას. როგორც ხვიტია განმარტავს, ფირცხალავა ოჯახის წევრებთან ზარის განხორციელების თვიური ლიმიტი უკვე ამოწურული აქვს, რის გამოც, ინფორმაციას მისგან ვერ იღებს.
ნინო ხვიტიას განმარტებითვე, მხოლოდ წყალს იღებს ასევე კიდევ ერთი პატიმარი – გიორგი ცააძეც,მაგრამ სხვა მის შესახებ არაფერი იცის, რადგან სახალხო დამცველის წარმომადგენლს ამისშესახებ მისთვის არაფერი უთქვამს .