მთავარისიახლეებიპოლიტიკაპუტინის პირადი პატიმარი ვარ, ვაფასებ თქვენს პოზიციას - მიხეილ სააკაშვილი ვოლოდიმირ ზელენსკის
პუტინის პირადი პატიმარი ვარ, ვაფასებ თქვენს პოზიციას – მიხეილ სააკაშვილი ვოლოდიმირ ზელენსკის
საქართველოს მესამე პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი უკრაინის პრეზიდენტ ვოლოდიმირ ზელენსკის მიმართავს და მის დაკავებასთან დაკავშირებით გამოთქმული პრინციპული პოზიციის გამო მადლობას უხდის.
“ძალიან მადლიერი ვარ თქვენი განცხადების, რომელიც არის პირველი რიგის პოლიტიკური ლიდერის პასუხი ჩემს უკანონო დაკავებასა და პატიმრობაზე საქართველოში, გაყალბებული ბრალდებების საფუძველზე, რომელსაც არავინ აღიარებს მსოფლიოში, გარდა რუსეთისა.
საქართველო არის ჩემი ცხოვრების სიყვარული, მაგრამ მე ასევე მიყვარს უკრაინა – ჩემი მეორე სამშობლო, სადაც გავატარე ჩემი ცხოვრების მრავალი წელი, სადაც მყავს ოჯახი და მეგობრები და ძალიან ვაფასებ უკრაინის მოქალაქეობას.
მთელი ცხოვრება ვიამაყებ იმით, რომ შესაძლებლობა მაქვს მოკრძალებული წვლილი შევიტანო უკრაინაში მიმდინარე ისტორიულ ცვლილებებსა და რეფორმებში თქვენი ხელმძღვანელობით.
ვინაიდან, ფაქტობრივად, მე პუტინის პირადი პატიმარი ვარ, ძალიან ვაფასებ თქვენს პრინციპულ პოზიციას უკრაინის, მთელი რეგიონისა და იმპერიის ყველა პატიმრის დასაცავად.
პატივისცემით, მიხეილ სააკაშვილი”, – ნათქვამია მიხეილ სააკაშვილის მიერ ვოლოდიმირ ზელენსკისთვის გაგზავნილ წერილში.