ჩვენი პირველი პრეზიდენტი მოტყუებით ჩამოვიყვანეთ, მივატოვეთ, ბოლოს კი გავწირეთ!
მესამე პრეზიდენტიც დაპატიმრებულია და მისი სიცოცხლე საფრთხეშია…
ვფიქრობ, სიშორის გამო არაფერი მეშლება…
წინადადება მაქვს პირადი წყენები, გემოვნება გვერდზე გადავდოთ და შევეცადოთ გავაკეთოთ რაც შეგვიძლია-გავმართოთ ჯერ ერთ დღიანი, შემდეგ პერმანენტული აქცია-მანიფესტაცია საქართველოს მესამე პრეზიდენტის მხარდასაჭერად სტრასბურგის ევროპარლამენტთან და ევროსასამართლოსთან, რომ დაჩქარდეს პროცესი.
მსგავსი ღონისძიების ჩასატარებლად, აუცილებელია ადგილობრივი პრეფექტურის ნებართვა, სადაც ფორმულარში უნდა მივუთითოთ აქციაში მონაწილეთა რაოდენობა. ამიტომაც, ვინც შესძლებთ მონაწილეობას ზემოთაღნიშნულ ღონისძიებაში, გთხოვთ, შემატყობიოთ პირადად, ან აღნიშნოთ კომენტარებში .
ნებართვის მიღებისთანავე გაცნობებთ თარიღს, დროს, ზუსტ ლოკაციას”, – წერს გენერალი თათუხაშვილი.
შეგახსენებთ, საქართველოში 1 ოქტომბერს ჩამოსული ქვეყნის მესამე პრეზიდენტი თბილისში დააკავეს და რუსთავის ციხეში გადაიყვანეს. მან შიმშილობა გამოაცხადა და უგონოდ ყოფნის შემთხვევაში ექიმებს აუკრძალა სამედიცინო ჩარევა. საქართველოს პარლამენტის სპიკერის გადაწყვეტილებით, მიხეილ სააკაშვილის მოსანახულებლად ნებართვა აღარ გაიცემა დეპუტატებზე, ხოლო თავად მესამე პრეზიდენტს შეეზღუდა სატელეფონო ზარების უფლება. ამავე დროს, ხელისუფლება უარს აცხადებს აღკვეთის ღონისძიების შეცვლის შესახებ შუამდგომლობის განხილვაზე და ამბობს, რომ ამ პროცესს, მინიმუმ, 10 ნოემბრამდე არ დაიწყებს.