მთავარისიახლეებიპოლიტიკა,,ნიკა მელიას ჩემთვის არჩევნებში გამარჯვების მილოცვა მოუწევს'' - კახა...
,,ნიკა მელიას ჩემთვის არჩევნებში გამარჯვების მილოცვა მოუწევს” – კახა კალაძე გულზე მჯიღს ირტყამს
თბილისის მერობის კანდიდატი ამბობს, რომ გაერთიანებული ოპოზიციის მერობის კანდიდატს, ნიკა მელიას, მისთვის არჩევნებში გამარჯვების მილოცვა მოუწევს.
კალაძის თქმით, საპარლამენტო არჩევნები 2024 წელს ჩატარდება, ხოლო ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნების შემდეგ, არანაირი არჩევნები საქართველოში არ იქნება.
„უმნიშვნელოვანესი არჩევნებია ორ ოქტომბერს. ხალხი კარგად ხედავს იმ პოლიტიკურ გუნდს, კანდიდატს, ვისაც ქალაქის განვითარებასთან დაკავშირებით რეალური ხედვა აქვს. დარწმუნებული ვარ, თბილისელების მხრიდან დიდი მხარდაჭერა გვექნება. პირველივე ტურში გავიმარჯვებთ, ნიკა მელიას მოლოცვა მოუწევს, მაგრამ არ გააკეთებს ამას, ამისთვის ძალა არ აქვს.
მთავარია თბილისის გამარჯვება და ის, რომ ჩვენ შევძლოთ ამბიციური გეგმების განხორციელება. ეს არ არის ლამაზად ნათქვამი სიტყვები, ჩვენ რეალურად ვიცით, როგორ დავუპირისპირდეთ პრობლემებს, ვაკეთოთ საქმე. ამის თქმის უფლებას განვლილი ოთხი წელი მაძლევს. ბატონ მელიას მარცხთან შეგუება მოუწევს, დარწმუნებული ვარ, მან ეს უკვე იცის. რაც შეეხება საპარლამენტო არჩევნებს, ის ჩატარდება 2024 წელს, როგორც კონსტიტუციითაა განსაზღვრული. მანამდე, ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნების შემდეგ, არანაირი არჩევნები საქართველოში არ იქნება“,- ამბობს კახა კალაძე