მთავარისიახლეებიპოლიტიკათეა წულუკიანი ,,თუ სააკაშვილი ქვეყანაში დაბრუნდა, ეს ხელისუფლებისთვის მძიმე დარტყმა იქნება, ...
თეა წულუკიანი ,,თუ სააკაშვილი ქვეყანაში დაბრუნდა, ეს ხელისუფლებისთვის მძიმე დარტყმა იქნება, მას დისკუსიაში ვერავინ მოუგებს”
სუსის დახურულ ფაილებში, დეტალურადაა გაშიფრული თეა წულუკიანის სატელეფონო საუბარი უფლებადამცველ ნანა კაკაბაძესთან, რომელთანაც ის პოლიტიკურ ამბებს განიხილავს. როგორც უსაფრთხოების აგენტები წერენ, ამ კომუნიკაციის დროს იუსტიციის მინისტრმა დეტალურად აუხსნა მეგობარს, რატომ არის საშიში “ქართული ოცნებისთვის” სააკაშვილის დაბრუნება ქვეყანაში და დაუსაბუთა, რით სჯობია ქვეყნის მესამე პრეზიდენტი აბსოლუტურად ყველას მთელ “ქართულ ოცნებაში”.
2018 წლის ჩანაწერში, თეა წულუკიანი უკმაყოფილებას გამოთქვამს, შოთაძის გადაყენების გამო და ამბობს, რომ ის იყო პროკურორი, რომლის ბრალის საფუძველზე მიხეილ სააკაშვილი საქართველოში ვერ ჩამოდის და თუ სააკაშვილი ქვეყანაში დაბრუნდა, ეს ხელისუფლებისთვის მძიმე დარტყმა იქნება, რადგან წულუკიანი ფიქრობს, რომ მესამე პრეზიდენტს დისკუსიაში ვერავინ მოუგებს.
იუსტიციის ყოფილი მინისტრი უკმაყოფილოა გიორგი კვირიკაშვილის პრემიერობით და მას “რბილ მინისტრს” უწოდებს.
წულუკიანი ახსენებს ირაკლი კობახიძესაც და თვლის, რომ ქართული ოცნების მოქმედი თავმჯდომარე არაადეკვატურია და ერთი სული აქვს, როდის დაემხობა ხელისუფლება.
ნანა კაკაბაძე მსგავსი შინაარსის საუბარს ვერ იხსენებს, თუმცა ამბობს, რომ მუდმივად აქვს განცდა, რომ უსმენენ.  კაკაბაძე იმასაც ადასტურებს, რომ მიხეილ სააკაშვილზე საუბარი არაერთ პოლიტიკოსთან ჰქონია.