მთავარისიახლეებიპოლიტიკაპარლამენტში მელიასთვის უფლებამოსილების ვადამდე ადრე შეწყვეტას დაუჭირეს მხარი
პარლამენტში მელიასთვის უფლებამოსილების ვადამდე ადრე შეწყვეტას დაუჭირეს მხარი
პარლამენტის საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტის მხარი დაუჭირა ნაციონალური მოძრაობის ლიდერსა და თბილისის მერობის კანდიდატისთვის დეპუტატის უფლებამოსილების ვადაზე ადრე შეწყვეტის საკითხს.
“ეს საკითხი ჩვენი მხრიდან სრულიად დაცლილია რაიმე პოლიტიკური მდგენელისგან, რამეთუ ჩვენ კონსტიტუციის და პარლამენტის რეგლამენტის მიხედვით მკაფიოდ გვაქვს განსაზღვრული ასეთი ტიპის განცხადებაზე რეაგირების ვადები. კომიტეტი სწორედ კანონის დაცვით განიხილავს აღნიშნულ საკითხს”, – განაცხადა სხდომაზე კომიტეტის თავმჯდომარემ ირაკლი ქადაგიშვილმა.
კომიტეტის დასკვნა პარლამენტის ბიუროს გადაეგზავნება, რომელიც პარლამენტის უახლოესი სხდომის დღის წესრიგში შეიტანს აღნიშნულ საკითხთან დაკავშირებულ დადგენილების პროექტს.
ნიკა მელიამ პარლამენტის დატოვების შესახებ ივლისის ბოლოს განაცხადა. როგორც მელიამ მაშინ აღნიშნა, ის აპირებს, თბილისის საკრებულოს თავმჯდომარეობის კანდიდატ ელენე ხოშტარიასთან ერთად, მთლიანად თვითმმართველობის არჩევნებზე კონცენტრირდეს.
მისივე თქმით, ნაციონალური მოძრაობის დანარჩენი დეპუტატები პარლამენტში დარჩებიან იმისათვის, რომ პროპორციულ საარჩევნო სისტემაზე გადასვლასთან დაკავშირებული საკითხები მმართველ გუნდს ბოლომდე მიაყვანინონ.