მთავარიUncategorizedჩვენ უკრაინა და საქართველო ნატო-ში უნდა შევიყვანოთ და თითქმის დაუჯერებელია, რომ საქართველო...
ჩვენ უკრაინა და საქართველო ნატო-ში უნდა შევიყვანოთ და თითქმის დაუჯერებელია, რომ საქართველო ერთხელაც არ იყო ნახსენები ბაიდენისა და პუტინის შეხვედრაზე
“თითქმის დაუჯერებელია, რომ საქართველო ერთხელაც არ იყო ნახსენები არც პუტინის და არც ბაიდენის პრესკონფერენციაზე” – ასე ეხმაურება ამერიკული კვლევითი ორგანიზაცია The Heritage Foundation-ის საგარეო პოლიტიკის ცენტრის დირექტორი ბაიდენი-პუტინის შეხვედრას.”
სიტყვები საკმარისი არ არის, უკრაინა და საქართველო ნატო-ში უნდა შევიყვანოთ, – ამის შესახებ ამერიკელი სენატორი რობ პორტმანი „ტვიტერში“ წერს, სადაც ის აშშ-სა და რუსეთის პრეზიდენტებს, ჯო ბაიდენსა და ვლადიმერ პუტინს შორის გუშინ გამართულ შეხვედრას ეხმიანება.
„მიუხედავად იმისა, რომ მოხარული ვარ, რომ პრეზიდენტმა ბაიდენმა პრეზიდენტ პუტინთან უკრაინის საკითხი განიხილა, სიტყვები უბრალოდ საკმარისი არ არის. ჩვენ უკრაინა და საქართველო ნატო-ში უნდა შევიყვანოთ და ბაიდენის ადმინისტრაციამ ძლიერი რიტორიკა მკაცრ მოქმედებებს უნდა შეუსაბამოს“, – წერს სენატორი.
დასავლეთში საქართველოს მეგობრებს უფრო მეტი მუშაობა სჭირდებათ იმისთვის, რომ რუსეთის მიერ აფხაზეთისა და ცხინვალის რეგიონის ოკუპაცია საერთაშორისო დღის წესრიგში დაბრუნდეს.
საქართველოს 20% ოკუპირებულია.
თითქმის დაუჯერებელია, რომ საქართველო არცერთხელ არ უხსენებიათ არც პუტინისა და არც ბაიდენის ბრიფინგებზე –  წერს Twitter-ზე ამერიკული ანალიტიკური ინსტიტუტის, The Heritage Foundation-ის ანალიტიკოსი, ლუკ კოფი.