მთავარისიახლეებიპოლიტიკაექიმი, დეპუტატი ლადო კახაძე: ,,ისეთი შთაბეჭდილება მრჩება ზოგჯერ, რომ სხეული დარბაზშია და...
ექიმი, დეპუტატი ლადო კახაძე: ,,ისეთი შთაბეჭდილება მრჩება ზოგჯერ, რომ სხეული დარბაზშია და გარედან ლაპარაკობს ადამიანი
,,მე გეტყვით ერთ რამეს, როგორი ცვლილებებიც არ უნდა შევიდეს ამ ნორმატიულ აქტში, ხაზს ვუსვამ ამ ნორმატიულ აქტს, მხარდაჭერა არ იქნება მეორე მხრიდან, დამერწმუნეთ და მერე იქნება სალაპარაკო ტელევიზიებში და ქუჩაში, რა მოხდება, ეს აქტი საერთოდ რომ არ მივიღოთ.”- განაცხადა ქართული ოცნების წევრმა ლადო კახაძემ პარლამენტში ამნისტიის კანონპროექტის განხილვისას
ნებისმიერი აქტი, რომელსაც პარლამენტი მხარს დაუჭერს, ყველასათვის ნორმატიულ აქტად უნდა ითვლებოდეს, რათა ყველამ დაინახოს, რომ ჩვენ ვთანხმდებით, გაჭირვებულის დახსნისთვის ვთანხმდებით, მიტევებისთვის ვთანხმდებით, მაგრამ, სამწუხაროდ, ამას მე ვერ ვგრძნობ, მაგრამ ახლა იწყება ყველაფერი.
დიდი მადლობა დარბაზში მსხდომ ყველა ადამიანს, რომ კიდევ ერთხელ ვადასტურებთ – ქვეყანა დემოკრატიის გზაზეა და ყველას აქვს უფლება თქვას ის, რასაც ის თვლის საჭიროდ და ამაში დარწმუნებულია, რომ თავის სიმართლეს მოასმენინებს გარესამყაროს.
ისეთი შთაბეჭდილება კი მრჩება ზოგჯერ, რომ სხეული დარბაზშია და გარედან ლაპარაკობს ადამიანი. ჩემთვის ამას აქვს, გარკვეული სამედიცინო პრაქტიკიდან გამომდინარე, რაღაცა ნიშან-თვისებების ერთობლიობის გამოხატულება