მთავარისიახლეებიპოლიტიკანიკა მელიას რუსთავის ციხეში ადვოკატები ხვდებიან
ნიკა მელიას რუსთავის ციხეში ადვოკატები ხვდებიან
“ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის” თავმჯდომარეს, ნიკა მელიას რუსთავის ციხეში ადვოკატები ხვდებიან. მათი განმარტებით, ეს მორიგი ვიზიტია და გირაოს თანხმობის ან რაიმე დოკუმენტზე ხელმოწერა არ იგეგმება.
“დღეს უნდა შევხვდეთ და დავილაპარაკოთ. რაღაც მოლოდინები იქმნება, აბსოლიტურად გაუგებარი ამ საქმეზე, ამიტომაც დეტალებზე ვერ დაგელაპარაკებით, ჩვენ ჩვეულებრივად უნდა შევხდეთ ჩვენ მეგობარს, რომელიც არის უკანონო პოლიტიკურ პატიმრობაში, დეტალებზე შეხვედრის შემდგომ”, – თქვა ადვოკატმა გიორგი კონდახაშვილმა.
ნიკა მელიას პოზიცია 20 ივნისის ამნისტიასთან დაკავშირებით უცვლელია, მისთვისთვის მიუღებელია დანაშაულის ჩამდენი ადამიანების, ბრძანების გამცემი პირებისა და დაზარალებულების ერთ სიბრტყეზე დაყენება.
რაც შეეხება გირაოს საკითხს, ნიკა მელიას თქმით, ის ევროკავშირის მიერ შეთავაზებულ გირაოს იმ შემთხვევაში დათანხმდება, თუ შარლ მიშელის დოკუმენტიდან ამნისტიის კანონპროექტის ინიციატივას გაითხოვენ.