მთავარისიახლეებიპოლიტიკაგალიდან გადმოსული 49 წლის თენგიზ მელია დისკრიმინაციული კარანტინის შიშით ნათესავს შეეკედლა...
გალიდან გადმოსული 49 წლის თენგიზ მელია დისკრიმინაციული კარანტინის შიშით ნათესავს შეეკედლა და სამედიცინო დახმარების გარეშე დაიღუპა
საკოორდინაციო საბჭოსთან არსებული ოპერაციული შტაბის უფროსის, გიორგი ღიბრაძის განცხადებით, საბჭო ოკუპირებული ტერიტორიებიდან გადმომსვლელთა მიმართ მოქმედ რეგულაციებზე გადაწყვეტილებას არსებული ეპიდემიოლოგიური ვითარების შესაბამისად უახლოეს პერიოდში მიიღებს.
“საკოორდინაციო საბჭო მსჯელობს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან გადმომსვლელთა მიმართ მოქმედ რეგულაციებზე და გადაწყვეტილებას არსებული ეპიდემიოლოგიური ვითარების შესაბამისად უახლოეს პერიოდში მიიღებს”, — აცხადებს ღიბრაძე
ამასობაში კი დისკრიმინაციულ კარანტინს კიდევ ერთი ადამიანის სიცოცხლე ეწირება
,,გუშინ აფხაზეთიდან ზუგდიდში სამკურნალოდ გადმოსული და იძულებით კარანტინში გაგზავნილი მამაკაცი სამედიცინო დახმარების გარეშე დაიღუპა. 49 წლის თენგიზ მელია, ნათესავის სახლში თვითიზოლაცის დროს გარდაიცვალა. – ინფორმაციას ამის შესახებ ავრცელებს ,,მთავარი არხი”მ რომელიც წყაროდ ასახელებს მოძრაობას ,,საქართველოსთვოს ” – ნათქვამია ინფორმაციაში.
მმართველი პარტიის ლიდერები მედიასთან დუმილს ამჯობინებენ. აპირებს თუ არა სახელისუფლებო გუნდი ხუთდღიანი კარანტინის მოხსნას საქართველოს მოქალაქეებისთვის, ამ დრომდე უცნობია, სამოქალაქო აქტივისტები კი საქართველოს ხელისუფლებისთვის დისკომფორტის შექმნას კარანტინის მოხსნამდე აპირებენ.