მთავარისიახლეებისაზოგადოებასაქართველოში შესაძლოა გაჩნდეს სივრცეები, სადაც ვაქცინირებულ ადამიანებს შეეძლებათ სტუმრობა
საქართველოში შესაძლოა გაჩნდეს სივრცეები, სადაც ვაქცინირებულ ადამიანებს შეეძლებათ სტუმრობა
ეკონომიკის მინისტრის, ნათია თურნავას თქმით, საქართველოში შესაძლოა გაჩნდეს უსაფრთხო რესტორანი, ღამის კლუბი და სასტუმროები, სადაც ვაქცინირებულ ადამიანებს შეეძლებათ სტუმრობა.
ამის შესახებ თურნავამ „რუსთავი 2-ის“ ეთერში განაცხადა.
მისივე თქმით, ხელისუფლება პრემიერ-მინისტრის დავალებით მუშაობს იმ ღონისძიებათა გეგმაზე, რომელიც წაახალისებს ბიზნესს და მოსახლეობას, რათა კიდევ უფრო აქტიურად ჩაერთონ ვაქცინაციის პროცესში.
მინისტრმა ხაზი გაუსვა იმას, რომ ეს ინიციატივა მიმზიდველი იქნება ტურისტებისთვისაც:
„ბიზნესს კარგად ესმის, რომ ერთადერთი ხსნა არის ვაქცინაცია. ვმუშაობთ და განვიხილავთ, რომ გარკვეული უსაფრთხო რესტორნის, უსაფრთხო ღამის კლუბის, უსაფრთხო სასტუმროს სტატუსები იყოს, რომელიც იქნება მიმზიდველი არამარტო ადგილობრივი მოსახლეობისთვის, არამედ ტურისტებისთვისაც.“
თურნავამ ქვეყანაში ეპიდსიტუაციის შესახებაც ისაუბრა და აღნიშნა, რომ მიუხედავად ყველა მოლოდინისა და რისკისა, მთავრობამ მაინც გადაწყვიტა გაეხსნა საერთაშორისო ფრენები და გაეხსნა ბაზარი საერთაშორისო ვაქცინირირებული ტურისტებისთვის.
“ასევე 40-მდე ქვეყანაა, საიდანაც ტურისტები უბრალოდ „პისიარ“ ტესტით შემოდიან, იმიტომ რომ ეს ჩვენთვის კრიტიკულად მნიშვნელოვანია“, – განაცხადა ნათია თურნავამ.