მთავარისიახლეებიკონფლიქტებიოკუპირებულ აფხაზეთში ცნობილი კრიმინალური ავტორიტეტი ახრა გეზერდავა მოკლეს
ოკუპირებულ აფხაზეთში ცნობილი კრიმინალური ავტორიტეტი ახრა გეზერდავა მოკლეს
აფხაზური მედის ცნობით, გუშინ ოკუპირებულ აფხაზეთში ცნობილი კრიმინალური ავტორიტეტი ახრა გეზერდავა, იგივე “პიზა” მოკლეს. 45 წლის გეზერდავა კრიმინალურ სამყაროში ყველაზე მაღალ სტატუსთან, ე.წ. კანონიერ ქურდთან გათანაბრებული პირი იყო, რაც იმაში გამოიხატება, რომ თავად შეეძლო მიეღო გადაწყვეტილება, ეტარებინა ეს სტატუსი.
გეზერდავას მკვლელობა უკავშირდება ორი აფხაზი გოგონას ჩართვას ნარკომოხმარებაში, რაც მოკლულმა კიდევ ერთ ავტორიტეტთან, ე. წ. თავდაცვის მინისტრის მოადგილის შვილთან, ბატალ ფილიასთან, იგივე “ბატაშკასთან” ერთად მოაწყო.
სწორედ ერთერთი გოგონას ოჯახის ნათესავებმა, გვარად არძინბებმა, გადაწყვიტეს, შური ეძიათ ამ პროცესის ინიციატორ კრიმინალებზე. ამ ნათესავებს შორის ოპოზიციონერი პოლიტიკოსი ადგურ არძინბაც შედის, მაგრამ მან უარი განაცხადა ვენდეტაში მონაწილეობაზე იმ მოტივით, რომ ეს ხელს შეუშლიდა მის პოლიტიკურ კარიერას.