მთავარიUncategorizedოცნების ,,სონეტჩიკი''და ,,სოვეტჩიკი'' ლაშა ნაცვლიშვილი POSTV-ს ხელმძღვანელად გადადის
ოცნების ,,სონეტჩიკი”და ,,სოვეტჩიკი” ლაშა ნაცვლიშვილი POSTV-ს ხელმძღვანელად გადადის
ლაშა ნაცვლიშვილი აცხადებს, რომ POSTV-ში ხელმძღვანელად ბრუნდება. მან ამის შესახებ Facebook-ზე დაწერა.
“დიდი პატივით, გეგმებითა და პასუხისმგებლობით ვბრუნდები “პოსტივის” ხელმძღვანელად. დარწმუნებული ვარ, რომ ტელევიზია, რომელიც მოხულიგნო ინტერნეტფლატფორმიდან დაიბადა და რომელმაც სულ რაღაც ერთ წელიწადში, იქ მომუშავე უნიჭიერესი ადამიანების შრომისა და სიმტკიცის წყალობით, ოთხჯერ გაზარდა საკუთარი რეიტინგი და გავლენა, უკეთესი ხარისხითა და მეტი შეუპოვრობით დაიცავს 2012 წლის პირველი ოქტომბრის მონაპოვარს!”, — წერს ნაცვლიშვილი.
POSTV პროსამთავრობო, ანტიდასავლური ღირებულებების მქონე მედიაა, რომლის ნაწილს შალვა რამიშვილი ფლობს. ხელისუფლებასთან აფილირებული ტელევიზია 2018 წლიდან მაუწყებლობს. ნაცვლიშვილი აქ მანამდეც მუშაობდა და აღმასრულებელი დირექტორის პოსტს იკავებდა, ასევე, იყო წილის მფლობელიც. თუმცა 2020 წლის საპარლამენტო არჩევნებისთვის ქართული ოცნების საზოგადოებასთან ურთიერთობის მრჩევლად გადაინაცვლა
ერთ წელიწადში, იქ მომუშავე უნიჭიერესი ადამიანების შრომისა და სიმტკიცის წყალობით, ოთხჯერ გაზარდა საკუთარი რეიტინგი და გავლენა, უკეთესი ხარისხითა და მეტი შეუპოვრობით დაიცავს 2012 წლის პირველი ოქტომბრის მონაპოვარს!”, — წერს ნაცვლიშვილი.
რაც შეეხება ნაცვლიშვილის დიად გეგმებსა და პასუხისმგებლობას, იგი ოცნების ბინძური საქმეების სანიტრადაც ვეღარ გამოდგება- არც ბიძინაა აქილევსი და არც ნაცვლიშვილი – ჰომეროსი