მთავარიUncategorizedლიეტუვას სეიმის დეპუტატი: ,,თუ საქართველოს ნამდვილად სურს უფრო დაუახლოვდეს დასავლეთს, უნდა...
ლიეტუვას სეიმის დეპუტატი: ,,თუ საქართველოს ნამდვილად სურს უფრო დაუახლოვდეს დასავლეთს, უნდა შეწყვიტოს ოპოზიციის დაპატიმრება”
ლიეტუვას სეიმის დეპუტატი ჟიგიმანტას პავილიონისი „ნაციონალური მოძრაობის“ თავმჯდომარის დაპატიმრებას “ტვიტერზე” ეხმაურება და  წერს, რომ თუ საქართველოს ნამდვილად სურს, დაუახლოვდეს დასავლეთს, უნდა შეწყვიტოს ოპოზიციის წევრთა დაპატიმრება.
“თუ საქართველოს ნამდვილად სურს უფრო დაუახლოვდეს დასავლეთს, ვინც მართავს საქართველოს, მან უნდა შეწყვიტოს ოპოზიციის დაპატიმრება. იმოქმედეთ ერთად თქვენს ტრანსატლანტიკური მომავლისკენ კონსოლიდაციას. ამ გზიდან არ გადაუხვიოთ“, – წერს ლიეტუვის პარლამენტის წევრი.
მან ქვეყნაში მიმდინარე პოლიტიკურ პროცესზე საქართველოში აშშ-ს ყოფილი ელჩის იან კელის სტატიაც გააზიარა, რომელშიც მან პარლამენტს მიმართა “ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის” თავმჯდომარის, ნიკა მელიასთვის სადეპუტატო უფლებამოსილების მეორედ.შეწყვეტის თაობაზედა ურჩია ამ გზით არ იაროს – „ერთპარტიული მმართველობის მზარდი აჩრდილი აედევნა საქართველოს“., წერს იან კელი.