მთავარისიახლეებისაზოგადოებახობის ცენტრალურ პარკში გარეგანათების ნათურები მოიპარეს
ხობის ცენტრალურ პარკში გარეგანათების ნათურები მოიპარეს
ხობის ცენტრალურ პარკში,საახალწლო გარეგანათების ნათურები მოიპარეს. ამის შესახებ ხობის მოხალისეთა ჯგუფში დაიწერა. “91 ნათურა, რომ ჩამოხსენი და წაიღე იცი ალბათ, რომ ყველამ ,,დაგლოცეთ”. ბოქვენის ტკიპა ხარ, 90-იანების ბნელში გაზრდილი და ამ ეპოქალური ,,სიბნელის” გამგრძელებელი… იმედია მოგარგებენ ნათურას საკუთარ ,,პატრონაზე’, – წერენ ხობის მოხალისეთა ჯგუფში. ხობის მინიციპალიტეტის მერიაში შპს კეთილმოწყობისა და გარენანათების ცენტრის დირექტორის ნერუ ბუკიას თქმით, დეტალებს არკვევენ. “მე ზუსტად ვერ გეტყვით რამდენი ნათურაა ჩამოხსნილი… ყოველ ას მეტრში გვაქვს 400-მდე ნათურა. სამი დღის წინ დავიწყეთ საახალწლო დეკორაციების მოხსნა პარკის ტერიტორიიდან. როგორც თანამშრომლებმა მითხრეს საუბარია 30 ნათურაზე,თუმცა ვითვლით. შეიძლება ზოგიც ადგილზე გადაიწვა. გავერკვევით,სწორედ ამ პროცესში ვართ ახლა”,-აცხადებს ბუკია. მისივე განმარტებით,თუ აღრიცხვის შემდგომ მნიშვნელოვანი გარეგანათების ნათურები დააკლდებათ, რეაგირებისთვის შესაბამის ორგანოებს მიმართავენ.