მთავარისიახლეებიპოლიტიკაროსტომ წერეთლისა არ იყოს ,,სანამ შენ ეს ვიღაც ოხერი ,,აშიბკა'' გადაგკიდებია, მე...
როსტომ წერეთლისა არ იყოს ,,სანამ შენ ეს ვიღაც ოხერი ,,აშიბკა” გადაგკიდებია, მე შენ არჩევნებს არ გეთამაშები”
სოციალურ ქსელში გავრცელებული ფოტოების მიხედვით, ცენტრალური საარჩევნო კომისიის საიტზე განთავსებულ წინასწარ შედეგებში ქართული ოცნების კანდიდატებს ხმების 100%-ზე მეტი ჰქონდათ. ცესკოს ვებგვერდზე შედეგების რუკა და წინასწარი შედეგები უკვე გაქრა.
ცენტრალური საარჩევნო კომისია წინასწარი შედეგების რუკის სოციალურ ქსელში გავრცელებულ ფოტომასალასთან დაკავშირებით განცხადებას ავრცელებს. მათი ცნობით, ეს ტექნიკური ხარვეზია და, შესაძლოა, რაიმე სახის გარე ჩარევას ჰქონდეს ადგილი.
“შედეგების სპეციალურ ვებ-გვერდზე results.cec.gov.ge მიმდინარეობდა შედეგების გამოქვეყნების პროცესი, რა დროსაც, შიდა მოხმარების პროგრამიდან მონაცემების გასაჯაროებისას დაფიქსირდა ტექნიკური/პროგრამული ხარვეზი, რისი მიზეზებიც დგინდება. შესაძლოა, ადგილი ჰქონდეს პროცესში რაიმე სახის გარე ჩარევას”. – ნათქვამია განცხადებაში.შესაძლოა ადგილი ჰქონდეს პროცესში რაიმე სახის გარე ჩარევას.’
მკვდარი საათი საარჩევნო უბნებზე, კარუსელები სიცარიელის ამოსავსებად და, რაკი ამანაც ვერ გაჭრა, ოქმებში ისევ გამოჩნდა ,,ადამიანური” შეცდომები სახელად ,, ა ლა თამარ ჟვანია”. სამარცხვინო შედეგები და ხალხის წერეთლისეული პასუხი: ,,სანამ ეს ვიღაც ოხერი ,,აშიბკა” გადაგკიდებია, მე შენ არჩევნებს არ გეთამაშები”