მთავარისიახლეებიპოლიტიკაგიორგი გახარია: ,,პოლიციის მიმართ ამორალური დარტყმები მიმდინარეობს. ქვეყანაში კრიმინალი არ გაზრდილა"
გიორგი გახარია: ,,პოლიციის მიმართ ამორალური დარტყმები მიმდინარეობს. ქვეყანაში კრიმინალი არ გაზრდილა”
პრემიერმინისტრმა გიორგი გახარიამ ფოთში მედიასთან ბანკზე თავდასხმის საკითხთან დაკავშირებული სპეცოპერაციის კომენტირებისას განაცხადა, რომ პოლიციის მიმართ არჩევნებამდე 3 დღით ადრე “ამორალური დარტყმები მიმდინარეობს”.
ზუგდიდში ჩატარებულ სპეცოპერაციის კომენტირებისას პასუხისმგებლობა ისევ მედიას დააკისრა.
გახარია ისევ იმეორებს რომ ქვეყანაში კრიმინალი არ გაზრდილა.
მისივე თქმით, ოპოზიცია და “ზოგიერთი ტელევიზია” მუშაობდა იმისთვის, რომ სპეცოპერაციისთვის ხელი შეეშალა – ეს იყო ქმედება, რომელმაც ობიექტურად აქტიურ ფაზაში მყოფ ოპერატიულ ქმედებას ხელი შეუშალა – ამბობს გახარიაროდესაც საარჩევნო კონტექსტიდან გამომდინარე ზოგიერთი ტელევიზია, პოლიტიკოსი ცდილობს, დააკონვერტიროს პოლიტიკურ შედეგებში ის პრობლემები, რომელიც მიმდინარე პროცესთან შეიძლება იყოს დაკავშირებული, არის ამორალური.
საქართველოში დღეის მდგომარეობით, როდესაც ამბობთ, რომ ყოველდღეა ყაჩაღობები, ეს არის ტყუილი. შსს-მ და საქართველოს პოლიციამ მიიღეს კონკრეტული დავალება, რომ ზუგდიდში სპეცოპერაციის დროს წვეთი სისხლი არ უნდა დაღვრილიყო, მათ ეს დავალება პირნათლად შეასრულეს“ ამბობს გიორგი გახარია.