მთავარისიახლეებისაზოგადოებასაპატრიარქოს დაცვის თანამშრომელს და სასულიერო პირს, რომელმაც თბილისის ერთერთ ეკლესიაში წირვა ჩაატარა,...
საპატრიარქოს დაცვის თანამშრომელს და სასულიერო პირს, რომელმაც თბილისის ერთერთ ეკლესიაში წირვა ჩაატარა, კორონავირუსი დაუდასტურდა
საქართველოს საპატრიარქოს დაცვის თანამშრომელს კორონავირუსი დაუდასტურდა.დღესვე ცნობილი გახდა, რომ კორონავირუსი ერთერთ სასულიერო პირსაც დაუდასტურდა. საპატრიარქოში ადასტურებენ, რომ დაინფიცირებულმა მღვდელმა რამდენიმე დღის წინ თბილისის ერთერთ ეკლესიაში წირვა ჩაატარა.
ტვ პირველისათვის მიცემულ ინტერვიუში დაინფიცირებული დაცვის თანამშრომელი აღნიშნავს, რომ საპატრიარქოში ბოლოს ორი დღის წინ იყო. მისივე თქმით, არ იცის, ვირუსი საიდან გადაედო.
დაინფიცირებული კასპის მუნიციპალიტეტის სოფელ ხოვლეში ცხოვრობს. ის ყვება, რომ ორი კვირის განმავლობაში სოფელში ბევრ ადამიანთან ჰქონდა კონტაქტი, თუმცა აბობს, რომ შეხება არ ჰქონია სასულიერო პირებთან.
შიდა ქართლის გუბერნატორის გიორგი ხოჯევანიშვილის თქმით, ადგილზე შესაბამისი სამსახურები მუშაობენ და შესაძლო კონტაქტებს ადგენენ.