მთავარისიახლეებისაზოგადოებაზუგდიდის ინფექციურ საავადმყოფოში ლაბორატორიული კვლევების ახალი ტექნოლოგია ინერგება
ზუგდიდის ინფექციურ საავადმყოფოში ლაბორატორიული კვლევების ახალი ტექნოლოგია ინერგება
ზუგდიდის ინფეციურ საავადმყოფოში ლაბორატორიული კვლევების ახალი ტექნოლოგია ინერგება. “human diagnostic georgia” და “ABL diagnostic georgia”-ს დახმარებით ინფექციურ კლინიკაში მჟავა-ტუტოვანი წონასწორობის, გაზებისა და ელექტროლიტების განსაზღვრას შეძლებენ ორგანიზმში. დღესვე, ზემოთაღნიშნული კომპანიების წარმომადგენლებმა, ინფექციურ საავადმყოფოში სპევიალური დანადგარი “ABL_80” აამუშავეს.
“ეს არის უახლესი ტექნოლოგიური დანადგარი, რომლიც ადამიანის ორგანიზმში შეძლებს მჟავა-ტუტოვანი წონაწორობის, გაზებისა და ელექტროლიტების განსაზღვრას. მადლობას ვუხდით “human diagnostic georgia” და “ABL diagnostic georgia”-ს საჭირო დროს და საჭირო მომენტში ამ დიდი დახმარებისთვის. ამ კომპანიების მეშვეობით სპეციალური დანადგარი ჩვენმა საავადმყოფომ მიიღო უსასყიდლოდ. ეს იმას ნიშნავს, რომ ჩვენ ყოველდღიურად ვვითარდებით და ვაახლებთ უმაღლეს ტექნოლოგიებს, რათა ადგილზე მოხდეს ყველა საჭირო ანალიზის გაკეთება”-აცხადებს “პრაიმედის” ლაბორატორიული მიმართულების ხელმძღვანელი ლელა ქაჯაია.